Elisa blogi

Saara Pius uuest pulssikergitavast sarjast: saan sõita ja hullata paljude erinevate masinatega alates traktoritest kuni hävituslennukiteni!

Elisa uus originaalseriaal "Pöördes" jõuab vaatajateni sügisel.Foto: Elisa

Armastatud näitleja ja muusik Saara Pius on pugenud publiku südamesse tänu loendamatutele filmi-, teatri- ja sarjarollidele. Paljudele võib aga üllatusena tulla, et lisaks kultuurile on ta ka tulihingeline motospordi ja adrenaliinifänn. Rääkisime Saaraga Koit Toome ja Indrek Raadikuga töötamisest uue saatesarja “Pöördes” võtetel, kihutamisest, luksusautodest ja paljust muust põnevast.

Töine suvi ja täispööretel võttepäevad 

Nii nagu kolleegidel, pole ka Saaral suvel aega rannas peesitada, sest suvi on kultuurivaldkonnas kõige kiirem aeg. “Kuna sügis-, talv- ja kevadperiood oli üsna vaikne, siis ootasin väga seda töist perioodi. Käivad saate “Pöördes” võtted, samal ajal suvelavastuse “Minul on vari” proovid ja kontserdid siin-seal Eestimaa peal,” räägib Saara. Iga vaba hetke aga veedab ta loomulikult koos perega. 

Uude teistmoodi autosaatesse “Pöördes” kutsuti Saara tasakaalustama meessaatejuhte ehk justkui esindama naisi mootorite ja masinate maailmas. Jah-sõna ütlemise peale ei tulnud tal kaua mõelda: “Kuna mulle autoga sõita meeldib ja ma seda kehvasti ei tee ning väike kogemus on ka mootorratastega, siis ilmselt see tuli kasuks. Ausalt öeldes see on üks eredamaid ja ägedamaid projekte milles olen osalenud.” Saara sõnul on iga võttepäev meeldejääv ning sõita saab tippklassi sportautodega, mütata erinevate masinatega mudas ning tsiklisõitu meelde tuletada.

Võimalus kihutada tippklassi sportautodega tegi Saara võttepäevad meeldejäävateks. Foto: Robert Lang

Kogenud kaassaatejuhid

Kaassaatejuhid Koit Toome ning Indrek Raadik on automaailmas justkui vanad kalad ning Saara sõnul saab nendega võtteplatsil palju nalja. “Koit Toome oli saatesse esimene ja kõige kindlam valik, kuna ta teatavasti on automaailmas ülimalt teadlik ja tal on ka palju kogemust. Indrek on samamoodi automüüjana teemas kaua elanud ja teab sõidukitest ja nende hingeelust palju,“ meenutab Saara, kuidas adrenaliinifännidest kolmik kokku sai. 

“See on üliäge projekt ja Eestis sellist võimalust väga tihti ei tule, kus ühe väikese perioodi jooksul saab sõita ja hullata nii paljude erinevate masinatega alates tsiklitest, traktoritest, Porschedest, Ferraridest, veesõidukitest kuni hävituslennukiteni välja,” mõtiskleb Saara ning kinnitab, et tegu on saatesarjaga, mis pole mõeldud vaid autofännidele, vaid kõigile, kes naudivad head nalja ja kiiretempolist meelelahutust.

Kiired ja mitte nii kiired autod 

Saara esimene auto oli väike ja sitke Peugeot 206 manuaal, mis teenis teda truult pikki aastaid. “Kuna sellega  juhtus pidevalt midagi, siis läbi selle ma õppisin autode kohta päris palju. Näiteks mida teha siis, kui summuti alt kukub või pidurilint katki läheb või kui metsseale öösel kogemata otsa sõidad ja esiots eest kukub jne,” kirjeldab Pius enda sisseelamist mootorite maailmasse.

Kui uurime, milline oleks tema unistuste auto, siis tõdeb naine, et nagu näitlejana pole tal kindlat unistuste rolli, puudub ka unistuste auto: “Hetkel veel olen seal maal, kus uudistan erinevaid marke ja mudeleid. Tänu saatele saab seda palju teha. Praeguse Volvo näol on üsnagi suur unistus juba täitunud ka.” Pärast pisikest pausi lisab ta aga muigega, et piiridest ja rahasummadest kosmosesse minnes valiks mõne kõvema Porsche. 

Iseenda autoks valiks Saara hea meelega mõne uhkema Porsche. Foto: Robert Lang

Kiiretest autodest rääkides aga kinnitab Saara, et niisama kihutamine liikluses talle ei imponeeri. “Kiirus ja adrenaliin meeldib, aga olen ka üsna kohusetundlik. Mootorrattalubade tegemine ja selle maailma lähemalt nägemine pani veel tugevamalt mõistma kui habras võib inimelu olla,” mõtiskleb Saara ning annab mõista, et hulljulgus ja trikid võiksid jääda siiski vaid teleekraanile ja professionaalide järelvalve alla.  

Saara Piusi, Koit Toome ning Indrek Raadiku juhitud adrenaliinist pakatava saatesarja “Pöördes” esimene hooaeg jõuab eksklusiivselt Elisa Huubi oktoobris. Saatesari toob vaatajani isendid, keda kodumaa teedel ei kohta ning uurib Eesti mootorite maailma iga nurga alt – läbi kiiruse, huumori ja adrenaliini.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.