Elisa blogi

Saara Piusi ehmatas talle uues saatesarjas ette nähtud roll

"Kui tegin Koidule Porche kiirendusrajal pähe, siis oli ikka maru tore tunne," räägib uue autosaate "Pöördes" üks juhtidest Saara Pius kolleeg Koit Toomega võiduajamisest. (c) Foto: pressifoto
"Kui tegin Koidule Porche kiirendusrajal pähe, siis oli ikka maru tore tunne," räägib uue autosaate "Pöördes" üks juhtidest Saara Pius kolleeg Koit Toomega võiduajamisest.Foto: pressifoto

Saara Pius on säranud nii andeka näitleja kui ka lauljana. Tänavu võttis ta aga ette uue väljakutse meelelahutusliku sarja ,,Pöördes’’ saatejuhina Koit Toome ja Indrek Raadiku kõrval. Saara räägib lähemalt, kuidas möödus saate võtteperiood, kes on Piuside peres pärinud Saara hulljulguse ning palju muud põnevat.

Selle aasta suvi oli Saara Piusi jaoks erakordselt pöörane. Perega puhkuseks suurt aega ei olnudki ning nii pidi Märt Pius võtma suveks julgelt perepea rolli enda peale. ,,Tahan tänada oma ülitubli abikaasat, kes lastega sel suvel enamjaolt oli. Puhata ei olnud aega põhimõtteliselt üldse, aga see-eest sügis on olnud täiesti puhkuse ja laste päralt. Eks see nii meie ametis ongi, et on mingi periood, kus pole aega süüa ega magadagi ja siis on periood, kus vaatad mitu kuud lakke,’’ kirjeldab Saara vaheldusrikast näitlejatööd. 

Suurema osa suvest võttis enda alla uue pulssikergitava autosaate ,,Pöördes’’ võtted, mis jõuab ekraanidele juba selle kuu lõpus. Saara Pius astub sarjas Koit Toome ja Indrek Raadiku kõrval saatejuhi rolli ning koos võtab kolmik ette peadpööritavad olukorrad mootorite ja masinate maailmas.

Saates osalemisest ja väljakutsetest räägib Saara vaid ülivõrdes. Adrenaliini ja füüsilist pingutamist oli märkimisväärselt rohkem kui tavapäraselt draamasarja filmimisel.

,,Juba tund aega kuskil rajal kihutada ja elevusest huilata on paras trenn ja pärast on lihased mitu päeva valusad,’’ jutustab näitleja ja saatejuht. ,,Kuid eluilmaski ei oleks mul muidu võimalus sõita kuu aja jooksul nii paljude erinevate sõidukitega ja teha selliseid pöörasusi. Nagu saate pealkirigi ütleb, iseloomustab see tabavalt ka minu kogemust.’’ 

Sõjaprintsess Xena ja MacGyver ühes isikus

Riskialtis Saarale sobis adrenaliinist pakatav saade kui valatult. Päev pärast A-kategooria juhiloa eksami sooritamist avastas ta, et on lapseootel. Kuni võteteni polnud ta uuesti mootorratta selga istunud, kuid saate filmimisel sai ka see viga parandatud.

Siiski võib ka kogenud näitlejale mootorrattaga kihutamisest vaat et hirmsagi olla kaamera ees teksti lugemine ja see lõi Saaral esimese episoodi ajal ka jala värisema. ,,Loeme lõiku, kus kohtun riskisportlase Keity Meieriga. Ja järsku näen skriptist: “Saara sõidab tsikliga Linnahalli treppidest alla.” Siis mõtlesin küll, et ohoh, selline saade siis või?! Elukindlustus on õnneks tehtud,’’ mõtleb Saara ärevale tiimiga kohtumisele tagasi. 

Õnneks treppidest alla ta siiski vuhisema ei pidanud ja julgustükk piirdus lihtsa sirge sõitmisega, kuid Saara tunnistab, et selliseid hullusi oleks võinud ehk rohkemgi olla.

,,Ega liikluses mökutamist ei talunud ma ka enne, pigem olin ikka konkreetsema, et mitte öelda raskema jalaga. Ainult siis, kui ma tean, et masin maksab triljon eurot, on pisut elevust ikka sees,’’ sõnab naine. Saara hulljulguse on Piuside perest pärinud ka väiksem poeg Mihkel, kes samuti ei pelga midagi ja julgeb end füüsiliselt igatepidi proovile panna. 

Mis läks korda, mis läks metsa

Võtete jooksul sai proovitud nii hõljukiga lendamist, UTV-ga mudas müttamist kui ka triali tsikliga sõitmist. Saaral on eredalt meeles võidukad hurraa-momendid, kus tema osavus võttis sõnatuks nii saate meeskonna kui ka kaassaatejuhid. ,,Kui tegin Koidule Porche kiirendusrajal pähe, siis oli ikka maru tore tunne. Hiljem saime aru muidugi, et ilmselt see pidi mingi arvuti viga olema, sest nii kiire ajaga peaksin juba kuskil võistlustel käima, aga ega kaugel mu päris aeg sellest ei saanud olla,’’ meenutab ta rõõmsalt. 

Võidukate kordaminekute kõrval juhtus tahes-tahtmata ka suuremaid ja väikseid apsakaid. Saara kirjeldab ka ehmatavat võttepäeva, kus ülesandeks oli teha pööratud rooliga slaalomikatset: ,,Arvasin, et kökimöki, mis see siis ära ei ole. Aga võta näpust – lendasin 5 sekundi pärast kraavi. Õnneks autoga ei juhtunud midagi ja ise jäin ka terveks.’’

Teenitud puhkus enne jõulutralli

Sügis toob Saara jaoks lõpuks kauaoodatud puhkust ning plaanis on ka vinge showtuur ,,Pöördes’’ kambaga. ,,Eesti suured lavad. Laulu ja rokki, autosid, klippe saatest, nalja ja huumorit. Usun, et midagi põnevat, mida varem pole kontserttuuridel tehtud,’’ ootab Saara elevusega. Detsembrist hakkab juba suur trall koos Toomas Uibo jõulukontsertidega ning ees ootavad ka uue lastelavastuse ,,Sipsik’’ proovid Vanemuises. 

Saatesarja “Pöördes” kuus osa jõuavad oktoobri lõpus eksklusiivselt Elisa Huubi, kuhu lisandub käesoleva aasta jooksul veel mitmeid eestikeelseid originaalsarju. Saara Piusi kõrval säravad saatejuhtidena ka Koit Toome ja Indrek Raadik. Sarja produtsent on Karl Kermes.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.