Elisa blogi

Säti ennast PÖFF-i lainele nende kolme filmiga Elisa videolaenutusest

PÖFF Shorts 2019Foto: PÖFF

Kui soovid PÖFF-ist osa saada ilma kodust lahkumata, tuleb appi Elisa. Nende videolaenutusest leiad head ja paremat festivalil osalenud filmidest ning mine tea, ehk leiad sealt ka oma uue lemmiku.

“Mu kallid laibad”

Kui Erki ootamatult oma kodust ilma jääb, pole tal muud valikut, kui põetamist vajav ema oma hoole alla võtta. Toimetulemiseks peab Erki tööle minema. Esimeseks töökohaks osutub laibavedaja amet.

Olude sunnil kummalise ametiga leppima pidav noormees peab uues olukorras hakkama saama ning seda ei muuda ka kergemaks tema kummaline paarimees.

Lühifilm “Mu kallid laibad” pärjati 2020. aastal Ameerika Filmiakadeemia tudengi-Oscarite jagamisel parima rahvusvahelise mängufilmi kategooria kuldmedaliga.

“Adam”

Omanäoline draama, mis käsitleb araabiamaailma tabuteemasid läbi kahe naise eluolu. Ühel päeval ilmub väikest pagariäri pidava Abla ukse taha võõras, kes palub tööd. Koos tütre Wandaga elav naine küll esialgu keeldub, kuid muudab peagi meelt ning laseb Samial mõneks päevaks enda juures peatuda.

Segased põhjused rasedaks jäämise suhtes, hirm pere juurde naasmise tõttu ning kaastunne panevad aga esialgu tõrksa Abla oma meelt muutma. Esialgu plaanib Samia lapse ilmale tuua ning lapsendamisele anda, kuid naiste omavaheline side ja sõprus aitavad Samial asju teises valguses näha.

“Poevargad”

Südamlik lugu Jaapani perekonnast, kes igapäevaselt püüab ots otsaga kokku tulla. Kuna igapäeva lihttöö palgast ja perega sama katuse all elava vanaema pensionist üksi ei piisa, teenib pere lisa hästi läbimõeldud poevargustega. Neis osalemiseks on välja koolitatud ka pere väiksemad liikmed.

Ühel päeval leiab pereisa pisikese tüdruku üksinda hulkumas ning võtab ta perega oma hoole alla. Tüdruk saab perekonna täisväärtuslikuks liikmeks kuni ühel hetkel teda teleris näidatakse. Peale seda pöördud pere jaoks kõik pea peale ning nende luukered kistakse kapist välja.

Tuntud Jaapani režissööri Hirokazu Koreeda poolt tehtud film kandideeris ka 2018. aastal Oscarile ning võitis Canne’i filmifestivalil Kuldse Palmioksa tiitli.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.