Elisa blogi

,,See on nagu Eesti oma ,,Stranger Things’’ action’i, koletiste ja tulnukatega!’’

Noor Harri August Koolme mõtleb pärast teledebüüti sarjas "Musta kivi saladus" juba näitlejakarjäärist. (c) Foto: pressifoto
Noor Harri August Koolme mõtleb pärast teledebüüti sarjas "Musta kivi saladus" juba näitlejakarjäärist.Foto: pressifoto

Lennuka näitlejakarjäärini jõuavad lavatähed tihti alles teatrikooli lõpetades. Kuid kodumaised teleprojektid annavad ka päris noortele võimaluse jala ukse vahele saada ja näitlejatööd proovida.

Möödunud reedel esilinastunud põnevussarjas ,,Musta kivi saladus’’ on peategelasteks just lapsdetektiivide kamp, kelle seas astub üles ka noor Harri August Koolme. Rääkisime Harriga, kuidas möödus tema suvine näitlemiskogemus ja milliseid tarkuseteri kogenud näitlejad noortele võtteplatsil jagasid. 

Eesti oma ,,Stranger Things’’

Peagi ekraanidele jõudva ,,Musta kivi saladuse’’ algidee pärineb Eesti telesarjade isa ja ,,Kättemaksukontori’’ loojalt Mihkel Ulmanilt. Uue sarja puhul võttis tunnustatud stsenarist eeskujuks aga menuseriaali ,,Stranger Things’’, mis sel aastal üllatas üle maailma vaatajaid värske hooajaga.

Lõbusa kokkusattumusena on just ,,Stranger Things’’ ka noore näitleja Harri Koolme lemmiksari. ,,Mulle meeldivad fantaasiafilmid ja -sarjad, kus juhtuvad sellised asjad, mis päriselt ei saa juhtuda. Tahaksin ka ise mängida sellistes filmides, kus on action’it, koletisi, tulnukaid ja muud sellist. ,,Musta kivi saladus’’ on täpselt üks sellistest sarjadest,’’ räägib Harri ja toob välja.

Õppimine kogenud tegijatelt

Seriaali kandideerimine tekitas noorukile parajalt närvikõdi, lootus käis kord üles, kord alla, kuid lõpuks tuli ka kauaoodatud jah-sõna. Järgmine südamepuperdus ootas ees võtteplatsil, kui noorte kõrval olid kohal ka kogenud tähed nagu Katrin Pärn ja Rein Pakk, kes sarjas Harri tegelaskuju ema-isa mängivad.

,,Suur pabin lõi sisse ka enne Hendrik Toompere jr kallistamise stseeni, kuid nad olid kõik tegelikult väga sõbralikud ja nendega oli tore koos töötada,’’ meenutab Harri esimesi emotsioone võtetelt. 

Vilunud lavatähed jagasid noortele ka tarkuseteri olukordadest, millega nad oma pika kogemuse jooksul on kokku puutunud. Võtetel tuli ikka ette ootamist ning graafikust mahajäämist, ka juba esimesel võttepäeval, kui lapsed oleksid koju pidanud saama kell 20, kuid päev venis oodatust kaks tundi kauemaks.

,,Päris näitlejad rääkisid, et võtetel juhtubki seda sageli ja nemad on veel palju-palju pikemalt ootama pidanud,’’ jagab Harri kogenud tegijate õpetusi ning meenutab, kuidas kord öövõtetelt jõudis ta koju alles varahommikul kell 3.30. 

Filmifanaatikust tegelaskuju

Sarjas mängib Harri August Koolme lapsdetektiivide büroo liiget Kevinit. Harri kirjeldab oma tegelaskuju kui filmifanaatikust rahulikku tüüpi, kes oskab olukordi seostada filmides nähtud hetkedega.

,,Ta käib ringi kaameraga ja filmib seda, mida näeb,’’ tutvustab Harri oma rolli ning lisab, et põnevust pakuvad ka Kevini luhtunud karjääriga näitlejatest vanemad, kes aga oma lapsel näidelda ega raamatuid lugeda ei luba. 

Kogemus kogu eluks

Nüüd, kui võtteperiood on läbi, keskendub Harri taas koolile. Seriaalivõtted ja tekstide õppimine võttis suure osa suvest ja puhkuseks polnudki palju aega. ,,Suvi oli ikkagi väga eriline ja äge, sest ma sain teha midagi, mis mulle väga meeldib – näidelda kaamera ees, olla väga vinges seriaalis ja tutvuda lahedate inimestega, kes kõik võttemeeskonnas ja seriaalis kaasa teevad,’’ meenutab Harri oma meeldejäävat kogemust. Tulevikule mõeldes mõlgutab ta aga mõtteid näitlejakarjäärist.  

Põnevussari ,,Musta kivi saladus’’ esimese hooaeg on vaadatav eksklusiivselt Elisa Huubis. Sarjas astuvad üles Hendrik Toompere, Piret Krumm, Tõnu Oja, Mart Müürisepp, Janek Joost jpt. Seriaali produtsent on Raivo Suviste.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.