Elisa blogi

Simo Andre Kadastu: püüan uut rolli luues mõelda sellele, mis tegelasel ütlemata jääb

Simo Andre Kadastu (paremal) mängib uues sarjas "Piloot" värsket filmikooli lõpetajat, kes Eesti telemaastikul läbi lüüa üritab.Foto: Marek Merilaid

Simo Andre Kadastu on andekas noor näitleja, kes pärast õpingute lõpetamist 2020. aastal on kulutanud Linnateatri lavalaudu. Sel aastal pälvis ta seal enim etendusi andnud meesnäitleja preemia. Teatritöö kõrvalt on Kadastu astunud üles  mitmes teleprojektis, neist hiljutisim on režissöör Ergo Kulla komöödiasari “Piloot”.

Simo Andre Kadastu räägib lähemalt oma teatri- ja telerollidest, mida uuest kodumaisest seriaalist oodata võib, ning teistest põnevatest projektidest, mis tulekul on.

Hetkel on teatriproovidest paus, kuid õhtuid veedab näitleja ikka lavastustes mängides. Käsil on Kadastul ka uued filmi- ja sarjaprojektid. Värske kodumaine sari “Piloot” purgis ning võtted lõppenud. Detsembrist algasid aga Balti Filmi- ja Meediakooli lühifilmi “Või(m)” võtted, mille režissööriks on näitlejate perest tuntud Franz Malmsten.

Teatris on Kadastu kehastanud noore näitleja kohta juba väga erinevaid rolle, sealhulgas mängis ta eelmisel aastal esietendunud Linnateatri lavastuse “Rogožin” nimiosas.

Ühtegi žanri ta veel teistest südamelähedasemaks ei pea. “Ma vist ei eelista niimoodi ühte teisele. Pigem on oluline, kellega, miks ja kuidas töötada,” räägib näitleja tehtust. 

Teatri kõrvalt ka telerolle

Kodumaised näitlejad jõuavad vaatajate südametesse tihti filmides ja sarjades meeldejäävate tegelaskujudena, tehes teatrileiva kõrvalt rolle kaamera ees. Sel aastal on ka Simo Andre Kadastul avanenud võimalus osaleda režissöör Ergo Kulla käe all mitmes teleprojektis.

Uutele väljakutsetele kaamera ees on Kadastu alati avatud. “Seda tahaks teha alati, kui vähegi on võimalust. Nii tele kui ka teater on mõlemad väga erinevad ja võluvad maailmad,” leiab näitleja ning lisab, et kinoprojektides on tal alati tahtmist kaasa lüüa. 

Täiskasvanud lapse rollis

Hiljuti jõudis vaatajateni humoorikas teleseriaal “Piloot”, kus Simo Andre Kadastu kõrval astuvad üles noored talendid Olev Sten Erik Jõgi ja Maarja Johanna Mägi, kellega koos filmiti suvel ka komöödiat “Vigased pruudid”.

Sari räägib loo filmikooli lõpetanud produtsendihakatisest Karlist, kes üritab iga hinna eest Eesti telemaastikul läbi lüüa. Läbi lõbusate seikluste ja veidrate ebaõnnestumiste saadab Karli sel teekonnal Kevin, keda kehastabki Kadastu. “Kevin elab täie rauaga ka teeb ka tööd täie rauaga. Selliste põhimõttega elades on probleemide tekkimine möödapääsmatu ja nii läheb ka Kevinil,” kirjeldab näitleja oma “täiskasvanud lapse” tegelaskuju. 

Telerolli kehastamine oli tema jaoks ka teatav väljakutse, sest kaamera ees pole aega rolli vormida nii palju kui teatris proovidega. “Eks ma püüan alati mõelda sellele, mis ütlemata jääb, ning kus ja kuidas seda võiks näidata. Tihti tundub lugedes, et kõik on ju selge, ja võib-olla vahel ongi. Aga mulle on põnevam käia läbi ka need teised rajad. Televisioon on selles mõttes muidugi kiire ja halastamatu. Tuleb mõttega kohal olla selleks, et aru saada: vot see on nüüd see hetk. Ja siis tuleb asi lihtsalt ära teha,’’ räägib Kadastu kaamera ees näitlemisest.

Jõulueelne puhkeaeg

Uuest aastast ootavad näitlejate ees Renate Keerdi autorilavastuse proovid, mida Kadastu ootab juba rõõmuga. Seniks jääb aga aasta lõpule omaselt aega ka veidi puhkuseks ja tempost taastumiseks.

“Mul on hetkel tihti luksus hommikul voodis mõtiskleda ja päeval settida lasta. Loen mida tahan, vaatan filme, olen saanud PÖFFi nautida ja võib-olla see kõlab imelikult, aga tõesti, käia ka teatris,” kirjeldab Simo Andre Kadastu oma puhkeaega ning naudib ka põnevat jalgpalli MM-i.

Kodumaine sari “Piloot” heidab pilgu noore produtsendi argiellu, mis on täis pööraseid seiklusi Eesti telemaastikul. Sarja režissööriks on Ergo Kuld ning stsenaristiks Kait Kall. Peaosades mängivad noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu ning tuntud tegijad Ago Anderson, Karin Rask ja teised eesti tähed. Humoorikas sarja esimesed osad on nähtavad Elisa Huubi striimingteenusest

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.