Elisa blogi

Suur spordisuvi ootab: 3 spordifilmi, mis sind lainele aitavad

Sel suvel on kõigil võimalik osa saada mitmest suurvõistlusest, mille toimumist on seni edasi lükatud. Sellised on näiteks Euroopa meistrivõistlused jalgpallis ning olümpiamängud Tokyos. Selleks, et ennast spordilainele saada, leiad Elisa videolaenutusest temaatilisi spordifilme, millest mõned välja toome.

“Diego Maradona”

Legendaarse jalgpallivõluri Diego Maradona elutee oli täis suurejoonelisi võite ning traagilisi kaotuseid. Seda nii eraelus kui ka palliplatsil.

Karismaatilise kui elu keerdkäikudesse tihtipeale kinni jäänud spordimehe teekond sai alguse Napoli jalgpalliklubist, kelle ebaedu õnnestus just Maradonal ümber pöörata. Kuhu see teda viis ja milliseid raskusi mees pidi ületama, saad juba dokumentaalfilmist järgi vaadata.

“Matti – Põrgu kuulub kangelastele”

Soomlaste üks läbi aegade armastatumaid ja vihatumaid sporditegelasi on olnud kahtlemata suusamägede kuningas Matti Nykänen.

Mehe talendi tõestuseks jäid 4 olümpiakulda, 7 maailmameistritiitlit ning 4 maailma karika üldvõitu, kuid neid varjutas tema vastuoluline eraelu.

Film räägibki nii mehe sportlikest saavutustest kui ka samapalju meedi tähelepanu pälvinud alkoholi liigtarbimisest, peretülidest ja lahutustest, pisikuritegudest ja vägivallatsemisest.

“Pime külg”

Tõestisündinud loo põhjal valminud linateoses leiab vanemateta jäänud teismeline Michael Oher endale kasupere, kes ta õigele teele aitavad. Keerulise lapsepõlvega noormehe elu pole olnud kerge, kuna tema ema oli narkosõltlane ning isa pidevalt vangimajas.

Uue kasupere usk Michaelisse aitab tal keskenduda sellele, mida ta kõige paremini oskab – ameerika jalgpallile.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.