Elisa blogi

Suured filmid Elisa videolaenutuses: 3 linateost, mis on võitnud Oscari

Mõni film on erilisem kui teised, vähemalt auhindade jagamise mõttes. Igal aastal jagatavate Oscarite omanikuks saavad vaid vähesed väljavalitud, seda enam on põhjust just neid filmimaailma šedöövreid ka oma silmaga üle vaadata.

Elisa videolaenutusest leiad neid suure valiku, siia oleme välja toonud kolm neist.

“Roheline Raamat”

Südamlik lugu kahe mehe teekonnast 1960. aastate Ameerikas. Peaosaline, Itaalia-Ameerika linnaosast pärit väljaviskaja Tony (kehastab Viggo Mortensen) palgatakse autojuhiks andekale mustanahalisele pianistile Shirleyle (kehastab Mahershala Ali).

Nende teekond viib reisile läbi Ameerika ning esinemiskohtadeks on Rohelisse raamatusse kantud vähesed ohutud kohad afroameeriklastele.

Teekonnal tuleb meestel aga silmitsi seista rassismi, ühiskondlike normide ja ohtudega, millest jagu saamine ei lähe nii libedalt nagu arvata võiks.

“Argo”

1979. aasta Iraani revolutsiooni ajal toimuvas filmis kehastab peaosa Ben Afflecki poolt mängitud CIA eriagent Tony Mendez. Tema ülesandeks on välja mõelda plaan, kuidas päästa kuus kaasmaalast, kes on suutnud põgeneda Teheranis asuvast USA saatkonnast, kus pantvangi on võetud kokku 52 inimest.

Hullumeelne plaan näeb ette kuue põgeneja väljaaitamist Iraanist, kuid selle jaoks tuleb mehel kõigepealt nõusse saada oma ülemused.

“Parasiit”

Selles veidras musta huumoriga vürtsitatud draamas näidatakse väliselt tavalise Lõuna-Korea lihtsa pere argielu, mis pööraste keerdkäikudega uppi lüüakse.

Vaeses linnaosas elava ja ots-otsaga kokkutuleva pere uus võimalus avaneb, kui nende perepoeg rikkurite villasse Inglise keele eraõpetajana tööle võetakse.

Osavate vimkadega suudab too pea kogu pere villasse tööle palgata, kuid näilise heaolu keeravad peapeale sünged saladused, mis peagi päevavalgele tuuakse.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.