Tahaks filmi vaadata, aga valik võtab silme eest kirjuks? 5 soovitust, kuidas leida just see õige

Filmivalik võtab tihti silme eest kirjuks ja seetõttu on hea asjale läheneda läbimõeldult. (c) Foto: Shutterstock
Filmivalik võtab tihti silme eest kirjuks ja seetõttu on hea asjale läheneda läbimõeldult.Foto: Shutterstock

Käes on õhtu, kõik mis vaja on tehtud ja nüüd tahaks mõne hea filmi saatel natuke lõõgastuda. Teed voogedastuskanali lahti, et filmi valima hakata, ja siis juhtubki see … Filme, mida kõiki vaadata saaks, on nii tohutult palju, et võtab silme eest kirjuks. Klõpsid ja klõpsid ja lõpuks on aeg juba sealmaal, et peab hoopis magama minema ning film jääbki vaatamata.

Et selliseid olukordi ei tekiks ja filmiõhtu ikka asja ette läheks, jagame siinkohal sulle mõned nõuanded.

1. Jõua selgusele, millist filmi sinu meeleolu parasjagu vajab

Eri hetkedel oleme vastuvõtlikud erinevatele filmidele. Vahel oleme väsinud ja tahame oma aju välja lülitada – sellisel juhul võiks film mõelda meie eest, mitte nõuda vaatajalt suurt mõttetööd.

Vahel tahaksime natuke adrenaliini, et sõpradega koos olles väsimust eemale peletada.

Vahel on vaja aga lohutust ja tunnet, et kõik polegi nii halvasti ja tegelikult võivad asjad veel hästi minna.

2. Vali välja filmikriitikud, kellega sul on sarnane maitse

Tristan Priimägi, Maarja Hindoalla, Hendrik Alla, Maria Ulfsak-Šeripova, kui nimetada vaid mõned Eestis tunnustatud kriitikud, kes kindla peale hea filmi ära tunnevad. Mujalt maailmast leiab filmikriitikuid veelgi ja kümnete kaupa.

Samas tuleb meeles pidada, et kaugeltki mitte alati pole filmikriitikud kõiges ühel meelel. Seepärast jälgi, kelle seisukohtadega sinu maitse sarnaneb. Seejärel on võimalik kasvõi tema nime guugeldades jõuda värskemate või ka vanemate linateosteni, mis just sinule sobida võiks.

3. Jälgi filmiuudiseid

Filmiuudiseid kajastatakse laialdaselt, nii erinevate päeva- ja nädalalehtede kultuurikülgedel kui uutele filmidele pühendatud raadiosaadetes ja podcast’ides. Vabalt võib võtta ette ka mõne vanema saate või artikli, sest üldiselt on selliseid filme järelvaatamisest lihtsam leida.

Muuseas – hea koht, kust leiab vingeid filmisoovitusi, on näiteks varasemate aastate PÖFFi, HÕFFi, Tartuffi, DocPointi ja teiste filmifestivalide eel ja ajal ilmuvad filmisoovitused. Neidki filme võib veebist tihtipeale leida.

4. Kasuta filmiandmebaaside soovitusliste

On andmebaase, näiteks IMDB, kus on kirjas suur osa maailmas valminud filmidest, kusjuures on seal iga filmi kõrval ka nimekiri teistest sarnastest linateostest.

Nii on kõige lihtsam leida juba nähtud filmide põhjal midagi, mis ühel või teisel hetkel võib kõige paremini sobida. See on ilmselt üks lihtsamaid viise, kuidas filme leida.

5. Kui sulle jääb silma mõni film, mis võiks huvi pakkuda, märgi see endale kuhugi üles

Filmiuudiseid leiab siit ja sealt, aga kaugeltki mitte kõiki filme me kinno vaatama ei jõua. Väga mugav on siis mõnel kodusel õhtul võtta lahti oma nimekiri filmidest, mis varasemalt silma on jäänud, ja püüda just see kõige parem üles leida.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.