Elisa blogi

Tänane vaatamissoovitus: Nolan ja uus Eesti dokumentaalfilm

Režissöör Christopher NolanFoto: Matt Baron/REX/Shutterstock

Eesti suvi on heitlik ning tänu sellele jääb vihmasega ilmaga rohkem aega üle, et vaadata häid sarju ja filme. Soovitame Elisa Elamuse Videolaenutusest, Seriaalimaailmast ja Filmimaailmast parimat uut meelelahutust.

Videolaenutuse uute filmide kaustast soovitame uut Eesti dokumentaalfilmi

“Matusepäevikud”. Küpses eas võõrasse kultuuri istutatud hingehoidja on ka ise sageli väga üksi. Vanad tahavad, et neid maetaks emakeeles ning selleks on kutsutud kodumaalt Torontosse, kus on suurim eestlaste kogukond eksiilis, kolm vaimulikku – endine insener Jüri Puusaag, eks-näitleja Kalle Kadakas ja kolmandat põlve vaimulik Mart Salumäe. Iga matus peegeldab võõrasse keskkonda sattunud hingekarjastele nende endi probleeme: keerulised suhted oma lähedaste ja kogudustega, identiteedi kahestumine võõrsil elades, usu marginaliserumine, kohanematus inglisekeelses suurlinnas, surm kui ebamugav tabuteema kaasaegses “igavese nooruse” ühiskonnas.

Seriaalimaailmast leiate uue ulmesarja “Merlini” esimese täispika hooaja! Sari räägib legendaarse võluri Merlini seiklustest ajast, mil ta oli Cameloti õukonnas noore prints Arthuri teenriks ja aitas sel üheks kõigi aegade kuulsaimaks kuningaks saada.

Filmimaailma soovituseks on seekord film nimega “Lõppvaatus”, mille režissööriks on nüüdseks igale eestlasele tuttav Chritopher Nolan. Peaosades näeme suuri staare Christian Bale’i, Hugh Jackmanni ning Scarlett Johanssoni. On 19. sajandi lõpp. Robert, tema naine Julia ja Alfred on kõik mustkunstniku abilised. Kui Julia kogemata ühe esinemise ajal surma saab, siis hakkab Robert Alfredi selles süüdistama. Mõlemast saavad rivaalid ja kuulsad mustkunstnikud, kes üksteise tegemisi saboteerivad. Kui Alfred sooritab eduka triki, saab selle paljastamisest Roberti kinnismõte, mis viib traagilise lõpptulemuseni.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.