Elisa blogi

Teleri seinavalgustus: lihtsalt äge visuaal või päris funktsiooniga asi?

Teleri tagumisel küljel olev seinavalgustus võib algul tunduda vaid ägeda visuaalina ning otsest eesmärki ei tundu sellel olevat. Tegelikult peitub aga värvides võlu, sest valgustus täidab mitut kasulikku otstarvet.

Mis on bias lighting?

Teleri taustavalgustus (ingl k. bias lighting) on nõrk valgustus teleri tagumisel küljel ning selle eesmärk on vähendada ekraani tajutavat heledust ning vähendada kontrasti töötava seadme ning tausta vahel.

Üldjuhul on taustavalguse loomiseks LED-ribad eraldi müügil ning sisseehitatult seda funktsiooni paljudelt teleritelt ei lea. Küll aga on turul näiteks mõned Philipsi seadmed, mis on varustatud nende endi Ambilight tehnoloogiaga. Ambilighti tööpõhimõte on sama nagu igal teisel taustavalgustusel.

Millist funktsiooni taustavalgustus täidab?

Seinale kuvatav valgus justkui hajutab intensiivse valguspunkti suuremale alale ning seetõttu ei kurna see nii palju silmasid. Valgustatud sein aitab kaasa ka värvide paranemisele – ekraanil kuvatavad värvid on tõetruumad ning erksamad.

Uut seadet valides on tegu igati kasuliku, kuid samas ägeda funktsiooniga, mille abil ei väsi vaataja silmad nii kiiresti ja kogu vaatamiselamus on mugavam.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.