Elisa blogi

Telerikõlarid versus soundbar ehk ribakõlar: miks üha enam viimast eelistatakse?

Meeldiva filmiõhtu jaoks ei piisa ainult kvaliteetsest telerist, sest suure panuse kinovääriliseks vaatamiskogemuseks annab ka heli.

Paraku ei suuda aga telerikõlarid enamik juhtudel midagi nii võimsat pakkuda, seega siinkohal tuleb appi soundbar ehk ribakõlar.

Teeme põgusa ülevaate, millised on soundbar’i eelised telerikõlarite ees ning mida peaks nende ostmisel jälgima.

Miks otsitakse telerikõlaritele asendust?

Telerid muutuvad ajaga aina õhemaks ja nende raamid kitsamaks ning seetõttu ei saagi sinna sisse mahtuda ka äärmiselt suurt või head kõlarit.

Kvaliteetse heli jaoks aga ei piisa väikesest kõlarist, mis tihtipeale on lisaks veel vale suunaga telerisse paigaldatud ja seetõttu suunab niigi vaikse heli hoopiski inimesest eemale.

Millised on ribakõlari eelised?

Soundbar’i peamine eesmärk ja suurim eelis telerikõlarite ees selle helikvaliteet. Pikliku ribakõlari abil saavutatakse rikkalik ja selge heli, mis on piisavalt võimas, et täita terve ruum.

Lisaks suudab heliriba tänu basskõlarile pakkuda bassi, mida teleriga eales ei saavutaks. Mõne mudeli puhul on basskõlar juba põhiüksusesse sisse ehitatud, teiste puhul tuleb aga lisana kaasa.

Suurte kodukinosüsteemidega võrreldes on ribakõlareid saadaval igas hinnaklassis, seega eelarvest olenemata saab igaüks endale Elisa e-poest sobivaima mudeli valida.

Samuti ei võta see oma pikliku disaini pärast palju ruumi, mistõttu leiab heliribale koha ka kõige kitsamal telerialusel.

Mida ribakõlari valimisel silmas pidada?

Ribakõlarit valides tuleks jälgida selle kanalite arvu: 2.1, 3.1, 4.1 või 5.1. Mida suurem see arv on, seda ruumilisem heli on.

Näiteks Sony 5.1 Soundbar HT-S20R on 5.1 kanaliga seade, millel on lisaks ribakõlarile veel kaks tagakõlarit ning bassikõlar, mis tagavad seeläbi 360-kraadise heli.

LG 3.1 Soundbar SL7Y on aga 3.1-kanaline, seega selle heli tuleb ribakõlari vasakust, paremast ja keskmisest kõlarist ning bass eraldiseisvast basskõlar.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.