Elisa blogi

Tom Cruise 60: need kolm Tom Cruise’i filmi saad kasvõi kohe ära vaadata

Enne "Tio Gun: Mavericki" vaatamist tasub kindlasti esimesele "Top Gunile" pilk peale visata.Foto: kaader filmist "Top Gun: Maverick"

3. juulil tähistab 60. sünnipäeva igihaljas Hollywoodi filmistaar Tom Cruise. Soliidsest east hoolimata on Tom täna elu parimas vormis ning vallutab jätkuvalt kinolinasid edukate kassahittide ja sõgedate kaskadööritrikkidega.

Elisa Huubist leiad kamaluga suurepäraseid Tom Cruise’i filme, mille seltsis selle filmimaailma legendi sünnipäeva tähistada.

Võimatu missioon

Vähemalt ühte “Võimatu missiooni” filmisaaga linateost on tänaseks näinud vast juba kõik filmisõbrad. Tegu on Tom Cruise’i ühe tuntuima filmiseeriaga, mis elab jõudsalt edasi ka tänapäeval. Praegugi on töös kaks uut “Võimatu missiooni” filmi, mida peaksime nägema 2023. ja 2024. aastal.

“Võimatu missiooni” filmisaaga tuksuv süda on Cruise’i kehastatud salaagent Ethan Hunt, kes on aastate jooksul maailma eri nurkades ära hoidnud terrorirünnakuid, nurjanud kurjamite õelaid plaane ja korduvalt maailma hävingust päästnud. Selle filmisaaga tuntusele aitab kaasa ka see, mis toimub kaadri taga: teatavasti sooritab Cruise mitmed kõige hullumeelsemad kaskadööritrikid isiklikult. Nii on ta näiteks rippunud õhku tõusva lennuki kere küljes. Ja ikka väljaspool, mitte sees!

Elisa videolaenutuses on olemas “Võimatu missioon: Tagajärjed”, “Võimatu missioon: Variprotokoll” ja “Võimatu missioon 2”.

Unustus

Milline näeks maailm välja siis, kui Tom Cruise’il ei õnnestuks seda mõnes “Võimatu missiooni” filmis päästa? Sellele küsimusele vastab Tom ise ulmefilmis “Unustus”, kus Cruise kehastab hävitatud Maale saadetud mehaanikut, kes kohtab ootamatult teist inimest.

Cruise kehastab Jack Harperit, Maale lähetatud mehaanikut, kelle ülesanne on töös hoida hävitustööd tegevaid tulnukaid jälgivaid droone. Jack omab kauni vaatega eluaset mitmesaja meetri kõrgusel maapinnast ning tema missioon on lõpule jõudmas. Tema rutiinne eksistents muutub hetkega, kui tal õnnestub ootamatult Maale kukkunud kosmoselaevast päästa ellujäänu.

“Unustuse” saad ära vaadata Elisa videolaenutuse vahendusel.

Top Gun

Tänavu vallutab Cruise kinolinasid uhiuues filmis “Top Gun: Maverick”, kuid on keeruline uskuda, et esimene “Top Gun” jõudis kinodesse juba kaugel 1986. aastal. Selle filmi kvaliteet ei ole aastatega kahanenud ning neil, kellel on veel “Maverick” nägemata, on hea mõte enne kinno minekut esimene osa ära vaadata.

“Top Gunis” on Cruise kartmatu hävituslennuki piloot Maverick, kes ei löö risti ette mitte millegi ees. Pärast üliohtlikku maandumist Pärsia lahe kohal otsustavad ülemused saata ta täiendusõppustele Mereväe eliitlennukooli, kus õpivad ainult parimatest parimad. Noorima õppurina satub Maverick peagi aga vanemate olijatega konflikti.

“Top Gun” on olemas Elisa videolaenutuses.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.