Elisa blogi

Ülevaade: kuidas 500Mbit/s internet su virtuaalelu kordades mugavamaks muudab

Elisa käest on võimalik kodusesse majapidamisse saada 500 Mbit/s kiirusega internet. Kuigi see võib kõlada kui ülearu palju, siis kui sellise kiirusega ära harjuda, võid end tabada mõttelt, kuidas varem üldse aeglasemaga hakkama said, kirjutab Elisa sotsiaalmeediajuht Saskia Kivi.

Vaatame üle, kui palju kiiremini 500 megabitine internet erinevate argiste ülesannetega hakkama saab.

Mängude alla tirimine

Tean liigagi hästi kui tüütu on oodata, et see kauaoodatud ja kalli raha eest ostetud videomäng alla laeks, et saaks lõpuks mängima hakata. Aja jooksul on mängud ka aina suuremaks muutnud, mis tähendab mõistagi pikemaid ooteaegasid.

Võtame näiteks eelmise aasta ühe suurima mängu (suurima mitmes mõttes) “Red Dead Redemption 2”. See mäng võtab Xbox One X-il kettaruumi 107 GB. 100Mbit/s internetiühendusega tirib seda mängu alla natukene üle kahe ja poole tunni.

500Mbit/s kiiruse netiga on “Red Dead Redemption 2” minu konsoolis kohal umbes 30 minutiga. Mis on tore, sest ootama peab vähem, elektrit kulub ka vähem ja elukaaslane ei pea kartma, et Netflixi film ülekoormatud neti pärast hakkima hakkab.

Kui jutt juba Netflixile läks, siis …

4K-filmide striimimine

Mida aeg edasi, seda enam lisandub Netflixi ja muude voogedastusteenuste tootevalikusse ülikõrge kvaliteediga sisu. Kiire netiühendus teeb 4K filmide ja sarjade vaatamise mugavamaks. Staatilise pildi ja laisalt tiirleva laadimisikooni vahtimine ei peaks olema osa toredast filmiõhtust.

100Mbit/s netiühendus saab 4K-sisu striimimisega samuti adekvaatselt hakkama. Ainus konarus seisebki laadimises – filmi pausile pannes või seda äkitselt suvalisest kohast mängima pannes on laadimisajad märgatavad. 4K kvaliteet siiski nõuab, et natukene aega seda laadimisikooni passiksin.

500Mbit/s kiiruse netiühendusega on see väike ebamugavus palju vähem märgatavam. 4K kvaliteediga filmid striimivad kiiremini ja laadimisajad on küll olemas, kuid need on kordades lühemad. Ja kardetud laadimisikoon pagendatakse tagasi pimedusse!

Fotode pilve laadimine

Iga modernse inimese kodanikukohustus on paisata internetti võimalikult palju lemmikloomapilte. Elisa 500Mbit/s allalaadimiskiirusega netipaketiga tuleb kaasa ka 50Mbit/s üleslaadimiskiirust, mis selle raske ülesande veidi lihtsamaks teeb.

Minu arvutis kogub hetkel tolmu umbes 8 GB jagu pilte koerast. See tähendaks, et Elisa netipaketiga kuluks mul kõikide nunnude fotode pilve paiskamiseks veidi üle 22 minuti. Pole paha, mis?

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.