Elisa blogi

Ülevaade: mis on Elisa Elamus ja mida see pakub?

Elisa Elamus on meediateenus, mis pakub lisaks välis- ja kodumaistele kanalitele ka erinevaid teenuseid, näiteks järelvaatamist, videolaenutust ning võimalust vaadata kanaleid oma nutiseadmest või arvutist.

Koos TV-teenusega on võimalus võtta Elisa Elamuses ka endale sobiva kiirusega internet. Oma Elisa Elamuse saab igaüks enda maitse järgi kokku panna – olgu selleks kiire internet ja tagasihoidlikum TV-teenus või vastupidi. 

Milline TV pakett?

Elisa Elamuses on valikus neli televisiooni- ja internetiteenust, mis vastavad nii suuremate perede kui ka üksi elavate inimeste vajadustele. 

TV S on kõige väiksemamahulisem TV-teenus Elisa Elamuses, mis sobib hästi harvemale telerivaatajale. Teenuses on peamiselt kodumaised kanalid ning paar välismaa oma. Suurematele telefännidele sobib ideaalselt TV XL teenus, kus on kõige suurem valik kanaleid.

TV M pakub täpselt nii palju nagu nimi ütleb – mõõdukalt. Kanalite valik on mõnevõrra laiem kui TV S paketil. TV L paketis on erinevad spordi-, muusika- ja looduskanalid ning palju erinevaid seriaalikanaleid, kust leiavad endale sobiva sisu nii suuremad kui väiksemad. 

Sarnaselt teleteenusele on ka internetiteenuste puhul saadaval S, M, L ja XL paketid. Paketid S ja M sobivad hästi inimestele, kes kasutavad internetti peamiselt sotsiaalmeedia väisamiseks, töö tegemiseks ja ka näiteks videokõnedeks. 

Internet L ja XL on mõeldud nõudlikematele kasutajatele. Näiteks suuremate filmide ja failide allalaadimiseks. Lisaks on soovitatav valida need teenused suurematel peredel, kus on mitu pereliiget korraga võrgus.

Elisas on hetkel ka käimas kampaania, mille jooksul on võimalik saada Elisa Elamuse TV-teenus väga hea hinna eest. Nimelt kui võtad internetiteenuse Elisast, saad aasta lõpuni TV-teenuse kõigest 1 euro eest kuus.

Saab ka üle õhu

Kui kaabliga internetiühendus ja televisioon pole sinu kodus kuidagi võimalik, on olemas ka üle õhu toimiv teenus.

Üle õhu pakutava televisiooniteenusega saad valida rohkem kui 20 kanali vahel, mis toovad sinuni erinevaid põnevaid filme, sarju, muusikat ja ka spordisündmusi. Lisaks pakub üle õhu Elisa Elamus 1000 tundi salvestamise ruumi, mis laseb filme ja sarju järele vaadata isegi mitu kuud hiljem.

Üle õhu Elamusega kaasneb suur hulk rakendusi, nagu näiteks Netflix, Prime Video ning YouTube. Muidugi on võimalus ka jälgida filme ja sarju oma nutiseadmes või veebis, kus on valikus üle 25 erineva telekanali.

Kui magasid maha näiteks oma lemmik sarja või filmi, siis pole ka see veel maailma lõpp. Elisa Elamus pakub järelvaatamise teenust — telekavas olnud sisu saab tasuta järele vaadata 7 päeva jooksul.

“Lihtne koduinternet” on kõige esimene võimalus ning sobib hästi neile, kes kasutavad 1-2 seadet ning loevad peamiselt uudiseid, e-kirju või surfavad sotsiaalmeedias. Allalaadimise kiirus on sellel teenusel kuni 5 Mbit/s ja üleslaadimine kuni 1 Mbit/s.

Järgmine üle õhu pakutav teenusepakett on “Praktiline koduinternet, ning see sobib inimestele, kes võibolla vaatavad rohkem filme ja saateid ning sinu kodus on 3-6 seadme kasutajat. Allalaadimine on kuni 50 Mbit/s ja üleslaadimine kuni 20 Mbit/s.

Teenusepakettide rivistust jääb lõpetama “Piiramatu koduinternet”, mis sobib nendele, kes ei kannata karva otsagagi natuke aeglasemat internetti. Videote ja filmide 4K kvaliteedis vaatamise kõrvalt jääb veel kiirust ülegi. Nii allalaadimine kui ka üleslaadimine on mõlemad piiramatud.

Elamuse lisavõimalused

Valides kaabliga Elisa Elamuse, saab enda paketile juurde tellida ka mõne lisa. Näiteks on võimalik tellida 2,99 euro eest kuus Elisa Huub, mis näitab populaarseid ja menukaid Eesti ja välismaa seriaale ning seda piiramatu arv kordi.

Lisaks Elisa Huubile pakub kaabliga Elisa Elamus veel 3,99eurose lisatasu eest Lastemaailma — see on lastele mõeldud videomaailm, kust väiksemad näevad oma lemmikuid multikaid ja saateid erinevatelt kanalitelt. 

Viimasena on valikus erinevad teemapaketid. Nende hulka kuuluvad näiteks populaarsemad TV3 filmi- ja spordikanalid. 

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.