Elisa blogi

Uued filmid ja sarjad on jõudnud Elisa Huubi ja videolaenutusse

Nagu ikka täiendab Elisa pidevalt oma filmi- ja seriaalikogu, sestap saame järjekordselt tutvustada uusi jõudjaid Elisa Elamuse keskkonda.

“Luther

Elisa Huubist leiad nüüd BBC sarja ’”Luther” kaks esimest hooaega. “Luther”, mille IMDB reiting on lausa 8.5, on sünge psühholoogiline draama, mille peaosas kehastab Idris Elba geniaalset deemonitega võitlevat uurijat John Lutherit.

Neljast osast koosnev teine hooaeg naaseb kahe eriilmelise ja põneva krimilooga. Oma naise jõhkrast mõrvast rusutud John Luther naaseb politseitööle täiesti teise maailma. Tema vana üksus kaotati ja ta töötab äsja loodud raskete kuritegude ja sarimõrvaritega tegelevas üksuses.

Luther paneb kiirelt oma tiimi kokku ja päästab vana paarilise, uurija Justin Ripley tavapolitseiniku töölt, et ühiselt uue juhtumi kallale asuda — üks maskis mees käib mööda Londoni tänavaid ja sooritab rituaalseid mõrvu ajaloolistes kohtades ning valmistub viimaseks meistriteoseks.

 “Press”

Tegu on terava ja tempoka sarjaga, mis paljastab rivaalitsevates ajalehtedes töötavate värvikate inimeste elud, armulood ja valed. Kirglikel proffidel on kogu aeg surve uudiseid edastada, mistõttu nad kasutavad lugude leidmiseks ja lugejateni toimetamiseks äärmuslikke võtteid.

“Press” pakub suurepäraseid osatäitmisi ja aktuaalseid teemasid ning uurib lähedalt tööstust, mis on praegusel ajal tohutu üleilmse tähelepanu all.

“Ürgne kutse”

Elisa videolaenutuses saad nüüd vaadata mitmeid uusi filme. Üks neist on “Ürgne kutse”, kus peaosa mängib vanameister Harrison Ford. Seiklusfilmi aluseks on Jack Londoni 1903. aastal ilmunud legendaarne klassikateos.

Filmi keskmes on suure südamega koer Buck, kes rööviti oma kodust Californias ning toimetati kaugele, Alaska lumiste mägede vahele, keset Yukoni kullapalaviku möllu. Sealsetes rasketes oludes saab temast kelgukoer. Sellest tuleb tema elu suurim seiklus, mille kaudu leiab Buck oma koha maailmas ning saab iseenda peremeheks.

“Emma

Romantiline komöödia “Emma” on Jane Austeni armastatud romaani uusekraniseering, mis jutustab stiilse loo oma õnne ja enesele väärilise partneri leidmisest 19. sajandi Inglise maa-aadlike elus.

Ühiskonnaklasside teemalise särava satiiri peategelaseks on ilus, tark ja rikas aadlipreili Emma Woodhouse, kes peab navigeerima täiskasvanuks saamise väljakutsete, vasakule läinud kosjasobituste ja romantiliste fopaade vahel, enne kui mõistab, et tema elu suurim armastus on olnud alati ta haardeulatuses.

Kohaliku kosjamoorina saab neiu uueks kaaslannaks nooruke ja naiivne preili Harriet Smith. Algab uus kosjasobitamise mäng, mis seekord nii ladusalt ei kulge ning kus mängu läheb ka Emma enda süda. Segi aetud peadega väärikaid noorsande saab tiirlema ümber noorte daamide rohkem kui õrnahingelised preilid arvanud oleks.

“Nähtamatu mees”

Õuduspõnevikus “Nähtamatu mees” õnnestub Cecilial, kes on juba mõnda aega kannatanud vägivaldses suhtelõksus, ühel ööl oma ülikontrolliva teadlasest abikaasa juurest põgeneda. Kui eksmees sooritab enesetapu ja pärandab naisele suure varanduse, tundub asi Ceciliale kahtlane.

Järgneb seeria veidraid kokkusattumusi ning kui asjad võtavad naise lähedastele letaalse pöörde, on surmani hirmule aetud Cecilia mõistuse kaotamise äärel. Mitte keegi ei paista uskuvat tema juttu nähtamatuks jäävast painajast.

“Edasi”

Elisa videolaenutusest saab hubasel kodudiivanil nautida kogupere animafilmi “Edasi”, mis veel praegugi alles kinoekraanidel jookseb.

Pixari stuudio animatsioonivõlurid on tuntud oma piiritu fantaasia ja emotsionaalsete lugude poolest, mis puudutavad igas vanuses vaatajaid. Selle peategelasteks on haldjatest vennad Ian ja Barley Kergjalg, kes asuvad ohte trotsivale teekonnale, avastamaks, et nende maailmas on siiski veel kohta maagiale.

“Siil Sonic”

Kuulus SEGA arvutimängude kangelane, ülikiire siilipoiss Sonic on saanud nüüd oma täispika mängufilmi “Siil Sonic”.

Väike sinine superenergiapall Sonic satub Maale, sest peab oma planeedi päästmiseks peidus elama. Tema kõige tähtsam ülesanne on mitte äratada tähelepanu. Kuid kui Sonicule jõuab jälile vastik kuri geenius doktor Robotnik koos oma leiutiste armeega, algab meeletu tagaajamine.

Õnneks asub supersiilile appi kohalik politseinik Tom Wachowski. Koos tuleb neil ületada hulgaliselt raskusi (ja mis seal salata, ka kiirust) päästmaks maailm Robotniku ülemvõimu eest, mille eelduseks on Sonicu energiaallikas.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.