Elisa blogi

Uues telesarjas IT-spetsialistiks kehastuv Liis Lass: Väljakutse on esile tuua karakteri allhoovused

Liis Lass.Foto: Scanpix/Ekspress Meedia/Madis Veltman

Noort ja andekat Liis Lassi tunneme eelkõige teatrilavadelt, kuid näitleja on osalenud ka mitmetes lühifilmides ning teinud säravad rollid filmides “Must alpinist” ja “Võta või jäta”. Hiljuti pani karantiin tegusa naise elu hetkeks pausi peale. Uurisime Liisilt, millised projektid tal ootamatult pooleli jäid ning kuidas ta uue teleseriaali rolliga sina peale sai.

Maailmas möllav pandeemia ei jäta kahjuks puutumata ka kodumaiseid armastatud näitlejaid. Eelmisel nädalal sai positiivse testi vastuse ka Liis Lass, kes tunneb end õnneks iga päevaga üha paremini.

„Olen endiselt kodus karantiinis ja pole veel perearstilt “linnaluba” saanud, aga raskem osa haigusest on seljatatud,“ räägib näitleja. Lisaks hetkeks pausile pandud etendustele Linnateatris on näitlejal mõned ettevõtmised ka väljaspool teatrit, mis talle tööalast väljakutset pakuvad. Hiljuti võttis Liis vastu rolli uues Eesti põnevussarjas „Tulejoonel,“ mille võtted praegu käivad, kuid stseenid, kus Liis üles pidi astuma, lükati veidi edasi.

Väljakutseline roll maskuliinses valdkonnas

Hoolimata sellest, et Liisi stseene lükati  pisut edasi, ilmub „Tulejoonel“ sari siiski õigeaegselt ning plaanid suudeti kiirelt ümber mängida. Näitleja mängib. Liisi stseenid filmitakse siis, kui ta on terveks saanud. Näitleja mängib sarjas väljakutseterohket karakterit, kelleks on KAPO IT-spetsialist Eva Kollo.

„Minu tegelaskuju on tööalaselt pidevalt meeste seltskonnas, seega on tema olekus ja hoiakus on teatav enesekehtestamine, et ellu jääda. Eraelus on ta omadega üsna tupikus ja kuna ta ei suuda olukorrast väljapääsu leida, siis ta teeb päris palju halbu valikuid, et n-ö “lõksus oleku tunnet” leevendada. Evat otseselt plahvatusjärgsetel sündmusplatsidel me ei näe, seega ma ei pea liiga palju näitlejana pabistama, et kas hoian relva õigesti käes vms. Pigem püüan leida sellisel alal töötava inimese mõtteviisi,“ kirjeldab Liis.

Karakteri iseloom peab jõudma publikuni

Rolli sisseelamiseks andis Liisile palju juurde tema kostüümiproov. „Kostüümikunstikuga kostüüme proovides tuleb ka tihti mingi uus selgus, kes see tegelane on,“ kirjeldab näitleja.

Nagu enne võtteid ikka, keskendus ka Liis peamiselt stsenaariumi läbitöötamisele ning fantaseerimisele, kuidas ta võtteplatsil oma karakteriks kehastub. Tegelikkus selgub aga siiski võtteplatsil, kui kõik näitlejad on oma kohtadel ja päriselt filmima hakatakse.

Suurimaks väljakutseks peab näitleja selle rolli puhul seda, et tegelaskuju iseloom ja tema otsuste tegemise põhjused jõuaksid publikuni. „Väljakutse on esile tuua karakteri allhoovused, et me mõistaks tema valikuid ja need ei jääks pealiskaudseks hinnanguks,“ kirjeldab Liis.

Mida toob tulevik?

Lisaks telesarja võtetele on Liisil hetkel pooleli ka ENSV sarja uued võtted ning ettevalmistused suvel esietenduvale rockooperile “Johnny”. Kuigi linastus on alles uuel aastal, ootab näitleja väga ka mängufilmi „Soo“ väljatulemist. Niisamuti nagu sarja „Tulejoonel“ on ka Oskar Lutsu „Soo“ loomise esirindel legendaarne duo režissöör Ergo Kuld ja stsenarist Martin algus.

Kaasahaarava põnevussarja “Tulejoonel” esimene osa linastub novembri lõpus Pimedate Ööde filmifestivalil. Elisa Huubi klientideni jõuavad esimesed osad detsembri keskel. Sarja režissööriks on Ergo Kuld ning stsenaariumi kirjutas Martin Algus. Lisaks Marko Matverele ja Kaspar Velbergile teevad sarjas kaasa Sten Karpov, Liis Lass, Saara Pius, Märt Avandi jt tuntud Eesti näitlejad.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.