Uut Elisa Huubis: kolm hulgaliselt auhindu võitnud filmi, mida kindlasti vaatama peaks

Daniela Vega astub üles Tšiili filmis "Fantastiline naine". (c) Foto: IMDB
Transsooline näitleja Daniela Vega astub üles Tšiili filmis "Fantastiline naine", mis kõneleb transnaise õigusest armastada.Foto: IMDB

Elisa Huubi striimingukeskkonda lisandub järjepidevalt maailmatasemel ja hulgaliselt auhindu võitnud filme. Et suures filmide hulgas natuke lihtsam orienteeruda oleks, tutvustame siin kolme väga ägedat linateost, mida sealt peatselt vaadata saab.

Pärilik. USA, 2018

õudusfilm

Suguvõsas liigub põlvkondade vahel igasuguseid asju ja mõned neist pole kaugeltki lõbusad. Anne Grahami elus hakkavad pärast tema ema surma toimuma kummalised ja üleloomulikud sündmused, mis tema lähedaste elu ohtu seavad.

Naine hakkab mõistma, et kõhedust tekitav sünge pilv on nende pere kohal olnud juba väga pikka aega. Ka tema tütar ei ole sellest kaugeltki pääsenud. Naine võtab ennast kokku, et vana needus lõpetada ja perekond päästa.

Film on võitnud enam kui kümme auhinda. Samad autorid on linale toonud ka filmi “Lõhestunud.

Šarlatan. Tšehhi, 2020

draama, eluloofilm

Jan Mikolášek oskab paljut, mis enamikule inimestest jääb arusaamatuks. See enesekindel ja teisi inimesi toetav mees on ravitseja, kes vanade nõiatarkuste ja oma erilise kaasasündinud ja elu jooksul arendatud võimete abil aitab neid, keda kaasaegne arstiteadus aidata ei suuda. Isegi ühestainsast pilgust uriinipudelile piisab talle, et mõista patsientide vaevuste põhjuseid.

Mees satub aga elama rahutul ajal, kus suured poliitilised jõud otsustavad maailma asju üle väikeriikide ja harilike inimeste peade. Nii jõuab Mikolášek nii natside kui kommunistide huviorbiiti, kes teda hetkedel, kui kõik metsa poole kisub, ära kasutama hakkavad.

Tegemist on aastatel 1889–1973 reaalselt elanud inimese elulool põhineva teosega. Film on võitnud veerandsada auhinda. See kaasahaarava sisuga film on huvitav vaatamine ka neile, kes Tšehhi kino suurteostest veidi aimu soovivad saada.

Fantastiline naine. Tšiili, 2017

draama

Marina, keda kehastab ka päriselus transsooline näitleja Daniela Vea, on leidnud oma elu armastuse, Orlando. Paaril on küll suur vanusevahe, aga nende tunded on tugevad ja kindlad. Orlando on Marina näol leidnud oma elu armastuse, kelle pärast jättis ta maha oma endise naise ja ülejäänud perekonna.

Paraku pole paari õnn määratud pikalt kestma: Orlando haigestub raskelt ja viiakse haiglasse, kus mees sureb.

Marina satub aga ootamatult olukorda, kus peab astuma vastu tervele reale väljakutsetele. Mida on ühe transsoolise naise suhe mehega teiste silmis üldse väärt? Kuidas mõjutas nende suhe mehe surma? Kas tal on üldse õigus leinata oma lahkunud armsamat?

Film on võitnud ligi 20 auhinda, sealhulgas parima võõrkeelse filmi Oscari.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.