Elisa blogi

Vaata treilerit: Eestis filmitud Elisa rahvusvaheline originaalsari “Mädaõunad” jõudis eksklusiivselt Elisa Huubi

Uus Elisa soomekeelne ja Eestis filmitud originaalsari “Mädaõunad” saabus eksklusiivselt Elisa Huubi. Sarja tegevus toimub 1970. aastate Soomes ning kajastab tollaseid ühiskonna norme eiravaid naisi, kes satuvad üksikul saarel asuvasse vaimuhaiglasse kaheldava meetodiga ravile.

Kuigi kodumaine telehooaeg on suundumas suvepuhkusele, leiab uut ja põnevat vaatamist Elisa Huubist, kus linastub värske ja kauaoodatud originaalsari “Mädaõunad”.

Sarja tegevus toimub 1970. aastate Soomes, kus ühiskonna norme eiravaid naisi tembeldatakse kohmakateks mädanevateks õunteks, kes saadetakse üksikule saarele ravile.

Elisa sisuhankejuht Toomas Ili sõnul käsitleb ilukirjanduslik sari nii tolleaegsete naiste õigusi kui ka patriarhaalse ühiskonna võimu ja pakub vaatajatele tõsielust inspireeritud psühholoogilist põnevust. “Sarja temaatika ja olustik on kahtlemata paeluvad, kuid märkimist väärib ka asjaolu, et kogu sarja tegevustik on filmitud Eestis – Kosel Ravila mõisas, Paldiskis ja Aegna saarel. Lisaks sellele osales hulganisti eestlasi nii kaamera ees kui ka taga,” sõnab Ili.

Paeluva loo keskmes on Soome üliõpilasaktivist Onerva, kes saadetakse tema tahte vastaselt saarel asuvasse vaimuhaiglasse. Agressiivseks ja hüsteeriliseks diagnoositud Onerva hakkab peagi kahtlustama, et haiglas pole kõik nii nagu paistab.

Sarja peaosa mängib andekas Soome näitlejanna Satu Tuuli Karhu ja teistes võtmerollides astuvad üles Armi Toivanen, Santeri Kinnunen, Sonja Kuittinen jpt. Kodumaistest näitlejatest kohtab kõrvalosades Gert Raudsepa, Tiina Mälbergi ja Ester Kuntut ning kõik taustanäitlejad on samuti pärit Eestist.

Seriaali kaheksaosaline esimene hooaeg on saadaval vaatamiseks eksklusiivselt Elisa Huubis.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.