Elisa blogi

Vahvad lugemiselamused väikestele raamatusõpradele: kõik raamatud saad kätte kodust lahkumata!

Kui kodustest raamaturiiulitest on kõik raamatud juba mitmeid kordi läbi loetud, siis kindlasti leiab iga laps endale põnevat lugemist ka Elisa Raamatust! Kokku leiab äpist ligi 2900 raamatut, millest üle 600 on laste- ja noortekirjanduse teosed.

Lisaks leiab äpist toreda iselugeja, kes loeb soovi korral lapsele kõik raamatud ise ette – nii saavad ka nooremad, kes veel tähtedega nii suured sõbrad ei ole, erinevatest lugemiselamustest osa ja vanemad lapsed saavad raamatuid kuulata näiteks teiste tegevuste kõrvalt.

Kuna Elisa Raamatus on suurel hulgal erinevat lastele ja noortele mõeldud sisu, siis jagame teiega endise Hea lasteraamatu märgise väljaandmise eestvedaja ja Hea Laps peatoimetaja Kätlin Vainola poolt kokku pandud lugemissoovitusi.

Soovitused on jagatud kolme erinevasse kategooriasse: nooremad koolilapsed, natuke vanemad koolilapsed (3.-4. klass) ja veel vanemad koolilapsed (alates 5. klassist). Raamatusoovituste taha on lisatud ka lühike tutvustus, et raamatuvalikut nii lapsele kui vanemale kergemaks teha.

Muidugi on kõik välja toodud raamatud ka äpist leitavad – head tutvumist ja vahvaid lugemiselamusi! 

Nooremad koolilapsed:

„Kaka ja kevad“, „Karneval ja kartulisalat“, „Sirli, Siim ja saladused“ – Kivirähki vaimukad ja lõbusad raamatud sobivad lugeda igal ajal ja igas vanuses. 

„Lapsed ja natuke vanemad“ – igapäevaselt ette tulla võivad lood koos väikeste vimkadega.

„Neli hommikut ja üks õhtu“ – humoorikad lood esimese klassi poisist ja tema perest, sekka natuke ka tõsiseid noote.

„Sven ja rott suvelaagris“ – lihtne lugeda ka neile, kes siiani pole olnud suured lugejad – naljakas lugu suvelaagri seiklustest.

„Miisu“ – „Viplala“ raamatu autorilt hästi tore lugu kassiks muutumisest.

„Lendav lift“ – samalt autorilt imetore raamat: mis saab siis, kui vajutada lifti kõige ülemist nuppu, kuhu juurde pole kirjutatud mitte midagi!

Natuke vanemad koolilapsed, nii alates 3.-4. klassist:

„Vahvlist südamed“, „Vilgukivioru Tonje“, „Väravavaht ja meri“ – Norra kirjaniku Maria Parri raamatud on nii toredad – nagu praeguse aja Astrid Lindgreni maailm!

„Oma saar“ – suvepuhkus inimtühjal saarel. Mida seal ette võtta? 

„Veel üks Lotte“ – üks mu enda lapsepõlve lemmikraamatuid. Lugu kaksikutest, kes olid teineteisest lahutatud, kuid otsustasid oma vanematele vingerpussi mängida ja end tagasi vahetada.

 „Vallatu matemaatika“ – maailma kõige lõbusamad matemaatikaülesanded, mis sobivad eriti neile, kes matemaatikat muidu väga ei armasta.

Doktor Proktori sari – väga lõbus ja vahva sari doktor Proktorist ja tema sõpradest Lisest ja Bullest. Mängus on puuksupulber ja igasugused muud olulised leiutised.

„Tuhande tähe saar“ – seda raamatut ma pole ise lugenud, aga seda soovitas mulle üks tüdruk – lapsed soovitavad alati neid raamatuid, mis neile tõeliselt korda lähevad.

„Põnevad lood vanast Tallinnast“, „Eesti kummituslossid“ – Jaak Juske silmaringi avardavad raamatud legendide ja lugudega.

Veel vanemad koolilapsed, nii umbes 5. klassist alates

 „Klaaslapsed“, „Kiviinglid“, „Hõbedapoiss“ – hästi põnev sari: kummitused, krimi ja kriuksuvad põrandad vanades majades.

„Allikahaldjas“ – suvevaheaeg, mis tõotas tulla igav, muutub hoopis põnevaks ning lisaks saab palju teada Eesti mütoloogia kohta.

 „Lars lol“ – lugu koolimaailmast, kus käsitletakse küll raskeid teemasid, kuid raamat on kirjutatud toetavas ja kergelt humoristlikus mõttes.

„Superkoomik“ – siin on samuti rasked teemad – peategelase ema on elust lahkunud. Raamatu autor on psühholoog ning raamat ise on samal ajal hästi hingeminev ja humoorikas.

 „Halb tüdruk on jumala hea olla“ – päris elust pärit lood Eesti 1980-ndate lapsepõlvest.

Elisa Raamatu teenus on esmakordsel liitumisel tellija jaoks esimesed 2 nädalat täiesti tasuta! Edaspidi on kogu sisu kättesaadav vaid 8.99€ eest kuus! 

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.