Elisa blogi

Viis värsket saadet, mis Eesti kanalitel uuest hooajast jooksevad

Keili Sükijainen ja Merlin Miido aitavad inimestel oma üürikorterid parema kõrgema renditulu saamiseks üles vuntsida. (c) Foto: stoppkaader
Keili Sükijainen ja Merlin Miido aitavad inimestel oma üürikorterid parema kõrgema renditulu saamiseks üles vuntsida.Foto: stoppkaader

Tänavune telehooaja algus pakub tervet rida uusi Eestis toodetud originaalsaateid. Tõsi, suures osas on tegemist juba konkurentide kanalitel ennast tõestanud saadete remake’idega.

Siiski, tegijad on uued, sihtrühmad varieeruvad ja omad kontseptiooninüansside erinevusedki teevad vaatamise mitmekesisemaks.

Kodud rahaks

Kinnisvara on eestlaste lemmikinvesteering ja inimesi, kes oma vara maa küljes kinni armastavad hoida, on meil palju. Ja selge, et heas korras ja hubaselt mõjuva korteri eest saab küsida palju suuremat üüri , kui kulunud ja juhuslikult sisustatud elamise eest.

Kanal 2 uuest saatesarjas aitavadki sisekujunudse fänn Kelli Sükijainen ja Eesti sotsiaalmeedia kõige energilisem sisustusentusiast, @homeinestonia Merlin Miido kõige kavalamate sisekujundustrikkidega ja teevad ajale jalgu jäänud üüripesadest kodud, mille eest korteri uued elanikud hea meelega suurema summa välja laovad.

Aega sisustamiseks on kaks nädalat ja eelarves 1000 eurot.

Saate põhjal saavad ka televaatajad inspiratsiooni, kuidas oma kodu paremini sisse seada ja kuidas seda ise oma kätega teha alustadaes värmisnippidest kuni IKEA mööbli loomingulise kombineerimiseni. Lihtsad nipid võivad sisekujunduses luua imesid ja pole vaja muud kui pealehakkamist.

Kanal 2, kolmapäeviti kell 20

***

„Stuudio“

Kui ETV-s lahkab argipäeviti meelelahutuslikuks päevakajalisi teemasid „Ringvaade“ ja Kanal 2 pakub juba mõnda aega omalt poolt sarnases formaadis „Õhtu“ nime kandvat saadet, siis nüüd on selles vallas endale analoogi leidnud ka TV 3: uuest hooajast on eetris saade „Stuudio“.

”Stuudio” lubab lõbusat käsitlust meie ümber toimuvast, toredaid üllatusi ning kohtumisi põnevate ja inspireerivate inimesega. Asja juhivad Katri Teller, Eero Reinu ja Marko Lõhmus.

Katri Teller on seni tuntust kogunud ühiskonnakriitiliste, vaimukate ja otsekoheste podcast’idega. Sealjuures on see tema jaoks pigem hobi kui töö, sest tegu on kinnisvaramiljonärist finantsvabadust nautiva inimesega.

Eero Reinul on olemas aga kogemus „Terevisiooni” saatest ETVs (millest ta liiga varajase ärkamise tõttu lahkus).

TV3, esmaspäevast reedeni kell 19

***

„Täistund“

Nagu eelmainitud saate puhul, on ka „Täistund“ analoogiks juba aastaid teistes kanalites jooksvatele hästi läbi löönud formaatidele.

Tegemist on iganädalase publitsistilise magasiniga, kus lubatakse püüda kõike seda, mis siin maailmas on „huvitavat, intrigeerivat, ootamatut, ärevat, tõsiseltvõetavat või segadusttekitavat“. Kõlab nagu „Pealtnägija“ või „Laser“.

Tegijatering on aukartust äratav: Kuku raadio peatoimetaja Madis Kimmel, kosmopoliit Neeme Raud, ajakirjanikud Eeva Esse, Elo Mõttus-Leppik ja Sander Punamäe.

Kanal 2, teisipäeviti kell 20

***

„Öökülaline“

Hinnatud intervjueerija Mart Normet käib oma uues persoonisaates põnevatel inimestel külas. Ja ära enam ei lähe, vähemalt seni, kuni pole möödunud kaks päeva ja üks öö.

Nimekiri inimestest, kelle igapäevaellu niimoodi pikem sissevaade tehakse, on muljetavaldav: end reeglina päikeseprillide taha varjav räppar Nublu, valgustumise poole püüdlev ärimees Urmas Sõõrumaa, laulja Lenna, samuti kristlik usujuht Urmas Viilma.

Sari algas aga hoopis näitleja Mait Malmsteniga, kellel täitub tänavu sügisel elu esimene poolsajand.

Kanal2, laupäeviti kell 19.30

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.