Võta muusika suvel endaga kaasa: mida panna tähele kaasaskantavat kõlarit valides?

Foto: Shutterstock.

Juhtmevabade Bluetooth-kõlarite üheks peamiseks eeliseks on võimalus nautida oma lemmikmuusikat sisuliselt kõikjal. Et leida endale sobiv kõlar, tuleks esmalt teha selgeks, mida sa täpsemalt kõlarilt ootad. 

Toome välja kõige olulisemad asjad, millele kõlarit valides peaks tähelepanu pöörama. 

Kas on oluline, et kõlarit saaks pikalt kasutada?

Ükskõik, mis elektroonilise seadme otsingul me ka parasjagu poleks, aku kestvus mängib tihtilugu olulist rolli meie valiku langetamisel. Poes müüdavad kõlarid on erinevad – mõni suurema, mõni väiksema akuga. 

Siinkohal tuleks esmalt panna paika see, kui tihti ja kaua kõlarit kasutama hakatakse. Näiteks kui plaanid terveks päevaks randa või matkama minna ning tahad, et sel ajal mängiks taustal ka hea muusika, siis peaks vaatama suuremate akudega kõlarite poole. 

Sellisel juhul on hea valik näiteks Sony SRS-XB12 kõlar, mis suudab oma tagasihoidliku suuruse juures pakkuda kuni 16 tundi järjest mõnusat muusikat. Vee- ja tolmukindlat Sony kõlarit on muuhulgas võimalik ühendada ka teise kõlariga, et panna muusika kostuma mõlemast seadmest korraga.

Vähemnõudlikum kasutaja võiks enda kõlari arsenali lisada näiteks JBL GO2, mille aku peab vastu keskeltläbi viis tundi. IPX7 niiskuskindlus lubab kõlari endaga muretult kaasa võtta nii randa kui ka basseini äärde.

Või otsid taga hoopis helikvaliteeti?

Suuremate ja nõudlikumate muusikasõprade jaoks on kindlasti tähtis, et kõlar pakuks puhast, selget ja bassirikast heli. Säherdusi tegusid suudavad üldjuhul teha võimsamad ja suuremad Bluetooth-kõlarid. Siiski tasub meeles pidada, et reeglina on need kõlarid ka teistest mõnevõrra kallimad. 

Neile, kes on kõlari eest nõus pisut rohkem välja käima, võiksid mõelda näiteks võimeka JBL Xtreme 3 soetamisele. See kaasaskantav kõlarisüsteem on varustatud nelja kõlarielemendiga ja kahe bassiradiaatoriga, mis tagavad võimsa ja kvaliteetse heli koguni 15 tunniks. Kõlari suureks plussiks on veel dünaamiline stereoheli. Oma mõõtmetelt on tegemist küll kõige suurema kõlariga, ent see-eest teeb ka vastavalt sellele mürinat. 

JBL Xtreme 3-ga jääb samasse klassi veel Harman Kardoni kaasaskantav veekindel kõlar Onxy Studio 6, mis lisaks oma headele heliomadustele, jääb silma ka kena disainiga. Kõlaril on ülaosas kummist käepide, mis võimaldab kolme kilose kaalu juures seda mugavalt käe otsas ringi kanda. 

Samuti on võimalik kaks ühesugust kõlarit omavahel ära ühendada, et stereo efekt oleks veel võimsam.

Mõnevõrra kompaktsem, kuid sellegipoolest võimekas on ka Sony kaasaskantav Bluetooth-kõlar SRS-XB22, millele tagab maheda bassi EXTRA BASS tehnoloogia. Kõlar on varustatud ka muusikarütmis vilkuva leedvalgustusega, tänu millele saab kõlari ümber ka ühe mõnusa pralle korraldada. Aku kestab ühe laadimisega umbes 12 tundi. 

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.