Kinoarmastus

Filmid muutuvad, inimesed ka – Kosmos on aga täie elu ja tervise juures

Foto: Patrik Tamm

Mihkel Raud kirjutas hiljuti Komose kinost ja sellest, milline kultuuriline tähendus sellel hoonel terve põlvkonna jaoks oli. Ometi on Kosmose kino, tegelikult on neid isegi mitu, tänase päevani töös. Filmid on aastatega muutunud, inimesed kah, riiklikust korrast rääkimata. Ent ometi on Kosmos täie elu ja tervise juures. Isegi nimi on sama, kuigi paljud omaaegsed kinod nimetati hiljem ümber (Oktoobrist sai Helios ja nõnda edasi).

Originaalses Kosmoses on kaasajal lisandunud IMAX ehk võimalus vaat et filmi sisse minna (sellise asja ettekujutamise eest pandi esimese Kosmose avamise aegadel hullumajja). Kosmose kinos asub Balti riikide suurim ekraan, nii et kel soov hiiglase mõõtu George Clooneyt näha, siis paremat võimalust selleks pole ei Eestis, Leedus ega Lätis. „Peata ratsanikku” või „Zorrot” enam ei näidata, mööda üüratut ekraani kihutavad nüüd moodsamad kangelased, aga Kosmos on tänase päevani kosmos selle sõna kõige otsesemas tähenduses.

Lisaks kannab CINAMONi parim esindussaal samuti KOSMOSE nime. Luksuslikumat kino annab Maarjamaal tikutulega otsida, sest kus mujal õnnestub sul filmi nautida kolme erinevat tüüpi nahktoolides. Ja mitte lihtsalt nahktoolides, vaid Itaalias käsitööna valminud nahktoolides. Saalil on moodne New Nordic disainis interjöör, tipptasemel laserprojektor ning kristallselge pilt, võimsast helist ning ruumikast hubadusest rääkimata. Mis aga peamine – saal on valminud just originaalse KOSMOSe kino eeskuju tähelepanelikult jälgides. Paremat kohta unustamatuks kinoelamuseks lihtsalt pole, selle garantii võib CINAMON kerge südamega anda.

Kosmosed ei pea aga ainult Tallinnas olema. Tartu Tasku keskuses asuvas CINAMONis on samuti Kosmose nime kandev saal, mis on esimene legendaarsest Kosmosest väljaspool asuv KOSMOS.

Kosmose kaubamärgiga plaanib CINAMON hoogsalt edasi tegutseda. Ikka selleks, et Eesti ajaloolisima kino nime vääriliselt kaasaega tuua ning seda olulist kultuuripärandit üha uutele põlvkondadele tutvustada.

CINAMON jagab siin kino telgitaguseid, kaasab kinoelamustesse ja hoiab pilgu kuumimatel kinouudistel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.