Kinoarmastus

“Lõppmäng” on alles algus: 6 teooriat Marveli filmiuniversumi tuleviku kohta

"Lõppmäng" lööb Marveli kinouniversumi uksed täielikult valla.Foto: Push Square

Usinalt rekordeid purustav “Tasujad: lõppmäng” on täis suuremaid ja pisemaid vihjeid selle kohta, mida võib tulevik Marveli filmiuniversumisse tuua.

Siin on 6 teooriat selle kohta, mis Marveli filmides võib tulevikus juhtuma hakata.

Ettevaatust: edasi lugedes näed SPOILEREID “Tasujad: lõppmängu” kohta!

Pärast “Lõppmängu” tundub see kuidagi antiklimaatiline…Foto: Geek Tyrant

Saladuslikud maavärinad

“Lõppmängu” esimeses pooles näeme ühte huvitavat seika, mis võib tegelikult Marveli filmide tuleviku kohta öelda nii mõndagi.

Scarlett Johassoni kehastatud Must Lesk räägib ühel hetkel hologrammide vahendusel erinevates maailma nurkades viibivate Tasujatega. Vestluse käigus mainib üks kolleeg möödaminnes sügaval mere põhjas registreeritud tugevatest maavärinatest.

Tulihingelised fännid arvavad, et see võis olla vihje Marveli tegelasele nimega Namor the Sub-Mariner, kes sarnaselt DC koomiksiuniversumi Aquamaniga elab mere põhjas ja omab kuldset kolmharki.

Kas Namoril on järgmistes Marveli filmides oluline roll? Seda me veel ei tea, kuid sellegipoolest ringlevad juba kõlakad, et teda hakkab kinolinal mängima Dwayne “The Rock” Johnsson.

Schrödingeri Loki on samal ajal nii elus kui ka surnud.Foto: kuvatõmmis

Quo vadis, Loki?

“Lõppmängule” järgnevas Marveli filmiuniversumis on Thori venna Loki käekäik üsna hüplik. “Igaviku sõjas” tapeti ta Thanose poolt, kuid “Lõppmängus”, kui Tasujad rändavad ajas tagasi aastasse 2012, põgeneb Loki ühe igavikukivi anil seitsme tuule poole.

Loki on seega veel elus ja terve, mis on ka loogiline, sest töös on just tema tegemistele keskenduv telesari. Pole veel teada, millal seriaali näha saab, kuid nimitegelase rollis astub üles Tom Hiddleston, kes kehastab riukalikku jumalust ka hõbedasel ekraanil.

Tundub, et “Loki” seriaal ei lase ennast liialt häirida varasemate Marveli filmide sündmustest. Seda kinnitasid hiljuti “Lõppmängu” režissöörid, kes väidavad et Loki põgenemine loob uue alternatiivreaalsuse, kus saab uuesti nullist alustada.

Me ei tea seega veel, kus Loki on, üks on kindel: surnud ta igatahes ei ole. Tulevikus näeme teda kindlasti uuesti.

Uus Raudmees võib tulla üsna noor.Foto: HN Entertainment

Järgmine Raudmees on…

“Lõppmängu” finaalis ohverdab Tony Stark ennast Thanose alistamiseks ja Raudmees lakkab olemast. Siiski, võttes arvesse tegelase suurt populaarsust, siis on enam kui tõenäoline, et Starki robotrüü tõmbab tulevikus selge keegi teine. Kuid kes?

Osad fännid spekuleerivad, et järgmine Raudmees on hoopis Raudnaine. Arvatakse, et oma isa pärandit kannab edasi Tony tütar Morgan Stark, kes oli “Lõppmängus” küll üsna väike. Siiski on teada, et viimasest “Tasujate” filmist lõigati täielikult välja stseenid, kus näidati ka teismelist Morganit, keda mängis Netflixi seriaalist “13 põhjust miks” tuntud Katherine Langford.

Teine teooria pakub välja, et järgmine Raudmees saab olema hoopis Harley Keener. “Raudmees 3” mäletad? Keener on see noor poiss, kes oma lumises kodulinnas Tony Starki abistas. “Lõppmängus” oli nüüd juba suureks kasvanud Harley kohal ka Tony ärasaatmisel.

Või siis kasutavad “Tasujad” lihtsalt oma uut ajamasinat ning lähevad ja toovad Tony tagasi ja kõik läheb edasi nii, nagu polekski midagi muutunud! Seda tõenäoliselt siiski ei juhtu. Või äkki on see juba juhtunud?

Ajas rändamine on keeruline.

Kas Thor kuulub nüüd Galaktika valvurite meeskonda?Foto: kuvatõmmis

Mis saab Galaktika valvuritest?

“Lõppmängu” lõpus seab ennast Galaktika valvurite kosmoselaeva sisse ka Asgardist pärit Thor, kes kutsub pandet naljatledes Asgardi valvuriteks või Galaktika asgardlasteks (Asgardians of the Galaxy).

Kuigi Thori suust kõlas see humoorika tögamisena, on koomiksites tegelikult sama nimega superkangelaste rühmitus täiesti olemas. Nad täidavad Galaktika valvuritega enam-vähem sarnast rolli, kuid nende koosseis on mõneti teistsugune.

Võimalik, et Thori nali oli pelgalt väike vihje koomiksitele ja sellega asi piirdub. Kuid võib-olla näeme tulevikus kinolinal Galaktika valvurite asemel (või nendega koos?) hoopis Asgardi valvureid.

Juba käivad kuulujutd, et vähemad osad Galaktika valvuritest on kohal ka järgmises “Thori” filmis, seega võib-olla ei olegi tegu täiesti võimatu lõpplahendusega.

Veel rohkem kapteneid!Foto: Screen Rant

Kapten… Britannia?

Tuleb välja, et Ameerika ei ole ainus geograafiline üksus, mis endale nimelist kaptenit lubada saab. Päris oma kapten on olemas ka Britannial ja tema saab “Lõppmängus” ära mainitud.

Mäletad seda stseeni, kus Tony Stark ja Steve Rogers rändavad ajas tagasi 1970-datesse ja külastavad sõjaväebaasi, Kapten Ameerika näeb läbi akna enda armastatut, Peggy Carterit? Naist piideldes kuuleb Steve teda muuseas rääkimas kellegist Braddockist, kes pole endast juba mõnda aega teada andnud.

Fännide arvates on see vihje Brian Braddockile, kellest saab koomiksites tegelane nimega Kapten Britannia. Brian satub liiklusõnneutsse ja on suremas, kui võlur Merlin talle elu kingib ja ta Kapten Britanniaks muudab. Ei, päriselt ka!

“Lõppmängu” ajarännakud muutsid Marveli kinouniversumi olukorda suurel määral, seega erinevate kaptenite esilekerkimine on igati võimalik. Ja kui me juba ajarännakute juurde jõudsime, siis…

Viimane “Ämblikmehe” filmi treiler reedab Marveli kinouniversumi tulevikuplaanide kohta nii mõndagi.Foto: Marvel

Mis Maa see on?

Thanose ja Tony Starki sõrmenipsudel ning Tasujate ajarännakutel on Marveli kinouniversumi tulevikule tõenäoliselt ülisuured tagajärjed. Juba on kinnitatud, et Marveli maailmas eksisteerib mitu alternatiivreaalsust ehk multiversum. Seega erinevaid versioone planeedist Maa eksisteerib väga mitmeid.

Vaatasid juunis kinodesse jõudva “Ämblikmees: kodust kaugel” treilerit? Siis kuulsid kindlasti, et üks filmi tegelastest on Jake Gyllenhaali kehastartud Quentin Beck, kes on rännanud Ämblikmehe maailma ühest alternatiivsest reaalsusest.

See tähendab, et Marveli filmimaailmas on nüüd piirid täiesti valla ja võimatu ei ole enam miski. Alternatiivreaalsuste süžeesse toomise juures mängivad kindlasti teatud määral rolli ka Disney hiljutised ostud: nüüd kuuluvad stuudiole ka X-meeste õigused. Multiversumit kasutades on nende filmiuniversumisse sisse kirjutamine üsna lihtne.

Asjad lähevad seega tõenäoliselt üsna keeruliseks. Alternatiivreaalsused eksisteerivad. Planeet Maast on olemas mitu versiooni. Äkki on järgmine “Tasujate” film hoopis psühholoogiline triller?

Vaata ise üle!

Kui soovid isegi peidetud detailed üle vaadata või kuulata, on “TASUJAD: LÕPPMÄNG” veel kinolinal nähtav. IMAX elamus pakub 26% suuremat pilti ja võimsaid eriefekte. Filmi näeb:

CINAMON jagab siin kino telgitaguseid, kaasab kinoelamustesse ja hoiab pilgu kuumimatel kinouudistel.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.