Kinoarmastus

Mihkel Raud: kuidas lendamata lennata?

Fotod: Patrik Tamm.

Mõnusalt elamiseks ei pea enam toast väljumagi. Kõike saab internetist daunlõudida ning kui vajaminevat asja bittideks pakkida ei õnnestu, võib selle Amazonist tellida ning pakk potsatab paari päeva pärast ukse taha. 

Kui aga järele mõelda, siis mõned asjad on jätkuvalt sellised, mida naljalt alla ei tõmba. Seksi saab daunlõudida (vähemalt ettekujutust sellest), aga armastust ei saa. Toitu saab tellida, aga kohale jõudes on friikartulid vettinud. Muusikat saab daunlõudida, aga sümfooniaorkestriga samas ruumis viibimise tunnet see ei loo. Ning loomulikult saab alla tõmmata filme. Hiigelsuurt ekraani, mugavaid istmeid ning maad raputavat heli aga mitte. 

Maailma kinotööstus oli interneti saabudes paanikas. Miks peaksid inimesed raha eest kinno minema, kui neidsamu filme õnnestub ilma rahata ühiselamutoa kušetil vaadata? Nii ei jäänud muud üle, kui kinoskäimine veelgi ahvatlevamaks muuta. Kinodesse tekkisid luksuslikud istmed, toidu tellimise võimalused, ning terve rida muid esmapilgul veidrusena näivaid võimalusi, mis veel kakskümmend aastat tagasi oleksid absurdsetena tundunud. Ameerika kinod ees ja ülejäänud maailma omad tihedalt kannul. 

Eestiski on kinoskäimine muutunud komplektiks tegevustest, mis õnnestub korraga päevakorrast maha saada: vaatad filmi, miilustad kallimaga, lased selga masseerida ja sööd kõhu täis. Moodsa kinota kuluks sellele neli-viis tundi, nüüd saad kahega ühele poole.

Kaasaegne kino on nagu üle ookeani lennusõit. Sul on võimalik turistiklassis lennata ehk tavalisel reatoolil vaadata. Eestis on kinode „tavatoolid” mugavamadki kui vingemate lennufirmade äriklassis. Business-klass on kinos kah olemas. Need on VIP-toolid, mis lasevad end peaaegu pikali kallutada ning pakuvad jalgadele tuge. 

Ning erinevalt suuremast osast lennukompaniidest pakuvad siinsed kinod pruudiga „reisimiseks” paaristoole, millel on isegi järelkasvu võimalik toota. Allakukkumist ega hapnikumaske pole põhjust karta, sest kino ei liigu kuhugi ning asub seansi lõppedes täpselt samal laiuskraadil, kus filmi alguseski. 

Kas pole imeline? Seda enam, et hinnad pole lennupiletite omadega võrreldavad. Ning ekraan, mida sa „reisi” ajal jõllitad, on liialdamata tuhandeid kordi suurem kui see nelinurk, mille vastu reisijad lennukis nina suruvad. Milleks lennata, kui „lennata” saab lendamatagi? 

Vali omale sobilik seiklus ja parima hinnaga lennuistmed:

CINAMON jagab siin kino telgitaguseid, kaasab kinoelamustesse ja hoiab pilgu kuumimatel kinouudistel.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.