Kinoarmastus

Naera surnuks: 5 jubedat tapjaklouni filmidest, keda kindlasti lapse sünnipäevale kutsuda ei tohi

Need hambad ei tundu just kõige lapsesõbralikumad...Foto: kuvatõmmis

“See: Teine peatükk” tõestab ühte elutõde vankumatu selgusega: klounid on ühed hirmkoledad elukad, kes asuvad rõõmust ja lõbususest umbes sama kaugel nagu Maa Päikesest!

Kõige jubedam kogu selle klouninduse juures on see, et “See” filmide tapjakloun ei ole tegelikult ainus hirmuäratav punanina, kes kinoekraane terroriseerib. Vaatame üle ka teised filmiklounid, kellelt ei ole sünnipäevapeol tõenäoliselt mõistlik õhupallilooma vastu võtta.

Tore näha, et tänapäeva lapsed on kõik ikka nii lahtise peaga.Foto: kuvatõmmis

Stitches

Stitches on ebasurnud zombiklounide uhke esindaja, kes astus üles 2012. aastal ilmunud samanimelises filmis. Tegu ei ole stiilipuhta õudukaga, vaid pigem musta komöödiaga – klouni kehastab filmis tuntud Briti püstijalakoomik Ross Noble.

Stitches on õnnetu saatusega kloun, kes saab töökohustusi täites surma, kuid ärkab uuesti ellu, et maksta kätte lastele, kes ta teise ilma saatsid. Verd purskab palju ja Stitches kasutab enda surmava kättemaksu elluviimiseks just klounilikke vahendeid. Pärast selle filmi vaatamist on õhupalliloomad sinu jaoks alatiseks rikutud.

Heath Ledgeri Jokkerit on keeruline üle trumbata.Foto: BFMTV

Jokker

Filmiajalugu tunneb mitut erinevat Jokkerit. Jack Nicholsoni Jokker tegelikult ju väga hirmus ei ole. Jared Leto “Suitsiidisalga” Jokker on lihtsalt õudselt mannetu. Aga Heath Ledgeri Jokker… See on juba klass omaette.

Ka Ledgeri Jokker ei ole otseselt õudust tekitav, kuid see annab tegelikult tema jubedale aurale veel enam hoogu juurde. Ta on samaaegselt intelligentne ja täiesti ettearvamatult psühhopaatne. Hirmutamiseks ei ole vaja kombitsaid ja teravaid kikusid. Piisab ka hästi kirjutatud meisterlikult välja mängitud tõsiselt häirivast tegelasest.

Killerklounid kosmosest

1988. aastal sai kinolinal viimse piirini ära leierdatud tulnukate invasiooni loo arhetüüp lõpuks tiibadesse värsket tuult. Mis oleks, kui maailma ei ürita vallutada tulnukad, vaid tulnukatest klounid? See idee oli nii märgiline, et andis ainet ühele filmile ja heideti siis kiiruga kõrvale.

“Killer Clowns from Outer Space” on täpselt see, mida pealkiri lubab. Ilmaruumist saabuvad kaitsetule Maale kummise ilmega tulnuk-klounid, kes on varustatud suhkruvatikahurite ja muude klouniametile vastavate relvadega. Tulemus on õudne, eelkõige kinokunstiliselt.

Kaks erinevat Pennywise’i, üks hirmsam kui teine.Foto: Popdust

Pennywise

Kahest uuest “See” filmist tuntud tapjakloun Pennywise peaks olema filmifännidele hästi tuttav. Uusimates linateostes kehastab teda võrratult verdtarretav Bill Skarsgård ning 90-datel vändatud miniseriaalis mängis Pennywise’i legendaarne Tim Curry.

Üleloomulike võimetega salapärane Pennywise on siiralt lausa õõvastavalt jube tegelane. Tema võime näha enda ohvrite hinge ja muuta reaalsuseks nende suurimad hirmud teeb ta veel kordades hirmsamaks. Ärge laske lõbusalt hüpleval punasel õhupallil ennast petta. Pennywise’i kohates tuleb kiiremas korras vastassuunas ajama panna!

Kesiganes ütles, et naeratus teeb tuju heaks, ei olnud vist Twisty’ga kohtunud.Foto: kuvatõmmis

Twisty

Twisty on selle nimekirja ainus kloun, kes ei külva surma kinolinal, vaid hoopis teleekraanil. Ta oli seriaali “American Horror Story” üks kõige verisemalt meeldejäävamaid kurjameid.

Traagilise taustalooga psühopaatne Twisty ei olnud hirmus ainult televaatajatele, vaid ka seriaali tootjatele. Teda kehastav näitleja John Carroll Lynch oli klouni rollis nii efektiivne, et paljud produktsioonitiimi liikmed lahkusid võtteplatsilt kui Twisty stseene filmiti. Jubedat tegelast mängivale näitlejale on see tõenäoliselt suurim tunnustus hästi tehtud töö eest.

CINAMON jagab siin kino telgitaguseid, kaasab kinoelamustesse ja hoiab pilgu kuumimatel kinouudistel.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.