Viis verdtarretavat õudusfilmi neile, kes öösel magada ei taha

Nii jube, et lihtsalt ei saa eemale vaadata.Foto: kuvatõmmis

Hea õudukas suudab hoolimata ekraanist õhkuvast jubedusest vaataja tähelepanu endale naelutada. Vahet pole kui mitu ämbritäit verd õnnetust ohvrist välja purskab või kas vannitoa peeglis vilksatas päriselt ka kummitus – sa lihtsalt ei suuda eemale vaadata!

Siit leiad viis just sellist filmi. Ole valmis, et pead järgmisel kuul elektri eest rohkem maksma, sest peale nende legendaarsete õudukate vaatamist jätad sa õhtul teki alla pugedes kõik tuled põlema. Ja vannitoast võta peegel heaga ära, see lausa meelitab poltergeiste ligi!

See ei saa küll tervislik olla.Foto: kuvatõmmis

5. Kuues meel

Õudukameistri M. Night Shyamalani “Kuues meel” on tõusnud läbi aegade üheks kuulsaimaks õudusfilmiks ja seda hea põhjusega. Kõigest 11-aastane Haley Joel Osment mängis vaimudest vaevatud Cole Seari nii veenvalt, et nomineeriti rolli eest Oscarile.

Tegu on siiralt kõheda ja groteskse looga noorest poisist jubedas olukorras, millest ei ole näiliselt mingit pääsu. Kuid filmi ei tee heaks ainult puhas õudus, vaid ka stsenaarium. “Kuuenda meele” suur üllatusmoment on saanud nii tuntuks, et isegi inimesed, kes ei ole filmi näinud, teavad, mida see endast kujutab.

Me ei hakka siin seda ära rikkuma, juhuks kui tõesti veel eksisteerib keegi, kes on mingil moel suutnud kõigest “Kuuenda meelega” seotust eemale hoida. Aga filmi vältimiseks ei ole tegelikult põhjust, sest see on lihtsalt nii hea! Vaatama, kohe!

Hirmutamise eest pannakse nurka seisma.Foto: kuvatõmmis

4. Blairi nõiafilm

1999. aastal ilmunud “Blairi nõiafilmil” on olnud õudusfilmide arengule oluline mõju. Just see linateos populariseeris found footage žanri, mis keskendub erinevate jubeduste ohvriks langenud inimeste poolt “päriselt” üles filmitud videotele.

“Blairi nõiafilmi” keskmes on kolm filmitudengit, kes lähevad matkama salapärasesse metsa eesmärgiga saada teada, kas kohalikul linnalegendil jubedast nõiast on tõepõhi all. Nad jäävad kadunuks, kuid nende filmitud videod leitakse aasta hiljem. See ongi film, mida vaataja näeb.

Paaniliselt metsas ringi jooksvate tudengite käes hüplev kaamera teeb “Blairi nõiafilmist” tõsiselt kaootilise ja paanilise elamuse. Õudukafännile kohustuslik!

Siin antibiootikumid ei aita, kutsume parem preestri.Foto: kuvatõmmis

3. Vaimude väljaajaja

Kui “Vaimude väljaajaja” 1973. aastal ilmus, lõi see USAs korralikult laineid. Päris sellist õudusfilmi ei olnud keegi varem näinud.

Mõistagi oli film õudne, aga need efektid! Kõik need pöörlevad pead ja oksejoad olid midagi enneolematut. Omajagu pahandust tekitas ka erinevate religioossete sümbolite mitteotstarbeline kasutamine, millesse konservatiivsemad kinofännid kõige soosivamalt ei suhtunud.

Olenemata sellest, et esilinastusest on möödas pea 50 aastat, on see lugu noorest tüdrukust vaime välja ajavast preestris täna sama kõhe nagu 73. aastal. Kui kardad hommikul sisse magada, siis tasub vaadata. See hoiab sind kindlasti üleval.

Selle uue teleka 3D efekt on ikka pagana hea!Foto: kuvatõmmis

2. Telefonihelin

Sa leiad kummalise videokasseti, lükkad selle mängijasse ja vaatad lindistust. Äkki heliseb telefon ja jäine hääl teatab, et sul on jäänud elada vaid seitse päeva. Täpselt nädala pärast roomab su telekast välja sünkmustade juustega tüdruk ja tapab su ära.

Kuigi VHS kassetid ei ole enam meie elu igapäevane osa, on see süžee ka tänapäevases üha enam ekraanidest sõltuvas maailmas verdtarretavalt jube. Võib-olla aitab see selgitada, miks pea 17. aastat pärast “Telefonihelina” esilinastust on telekast välja roniv tapjatüdruk jätkuvalt üks kõige meeldejäävam õudusžanri sümbol.

Kui see film ei ole piisavalt hirmus, siis tea, et sellele on tehtud ka kaks järge. Need on mõeldud neile, kes mitte kunagi enam magada ei taha.

Vahel tahab ka saatana sigitis kalli saada.Foto: kuvatõmmis

1. Oomen

Olenemata sellest, et “Oomen” ilmus 1976. aastal, on jätkuvalt tegu ühe kõige mõjusama õudukaga eales. Tõsi, täna enam filmi eriefektid nii muljetavaldavad ei tundu, kuid sellest ei ole hullu. Filmi kõige efektsem hirmutaja on selle lugu.

USA saadiku naine toob ilmale lapse, kes aga mõrvatakse vahetult pärast sündimist. Murest murtud isa asendab kadunud poja ema teadmata uue lapsega, kelleks on juhtumisi saatana poeg. Lapse kasvades ümbritsevad perekonda pidevalt võikad surmad ja traagilised juhtumid.

“Oomen” on ka täna ülimalt mõjus õudusfilm, olenemata aja möödumisest. Pärast filmi vaatamist hakkad sa lasteaedadest laia kaarega mööda kõndima, see on kindel.

Õudusfilmide žanr on eriti mõjus suurel kinolinal ning hirmu, õudu ja pinevust on tõepoolest kinosaali kõige ehedam otsima minna. Kõik efektid, emotsioonid ja õud ning ka heli ja pilt on kordades suurem ja ehedam!

Kino kasuks räägib ka hulk teisi fänne, kes kogu õuduse koos Sinuga läbi elavad – seega ega midagi tõesti juhtuda saa. Suviseid õhtuid teeb ootusärevaks CINAMONi kino, kus reedeti on Hirmutavad reeded, iga nädal erineva film. Tutvu programmiga:

CINAMON jagab siin kino telgitaguseid, kaasab kinoelamustesse ja hoiab pilgu kuumimatel kinouudistel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.