Laser

Tallinna vanalinn ja ajalooline Tartu: 4 ägedat VR-kogemust, mida pead kindlasti proovima

Tallinna vanalinna nägemiseks ei pea sinna külma ja vihmase ilmaga ilmtingimata kohale minema.Foto: Steemhunt

Eile õhtul tutvus Marii Karell Eesti kõige uuemate VR-elamustega (vaata siit!), mis kasutajateni alles mõne aja pärast jõuavad. Mis aga teha siis kui kohe üldse ei jaksa kannatada ja tahaks midagi ägedat proovida?

Õnneks pole oktoobri lõpus avatav Proto ja novembris käivituv Tallinna Teletorni lahendus kaugeltki ainuke võimalus end argireaalsusest lahti rebida.

Eesti Loodusmuuseum

Tallinnas Laial tänaval asuvas muuseumis ootab külastajat kaks 360-kraadist filmi. Film “Isad ja pojad” aitab mõista viljastumise keerulist protsessi ühe Lõuna-Eestis elava koprapaari näitel ning “Müstiline ürgmeri” pakub 3-eurose piletihinna eest (lisandub muuseumipilet) ainulaadse võimaluse kohtuda nii tarmukate trilobiitide kui hiiglaslike merikiskjate, meriskorpionite ning nautiloididega.

VR Tartu 1913

Tartu firma Blueray virtuaalreaalse rakenduse abil saab igaüks sattuda sajanditagusesse Tartusse. Pane vaid prillid pähe ja sinu ees on Tartu kesklinn 1913. aasta augustis. VR-seadmete laenutuspunkt asub Kaarsilla juures ning kokku saab Tartu kesklinna uudistada neljast vaatluspunktist, mis paiknevad mõlemal pool Emajõge. Hind lastele 6€ ja täiskasvanutele 8€.

Tallinn VR

See, kel prillid endal olemas ja soov ajaloost rohkem teada saada, võib minna Tallinna vanalinna virtuaalsele tuurile ja koos giidiga läbida kaheksa erinevat ajaloost jutustavat punkti. Tallinn VR rakendust saab kergesti alla laadida ja vaadata Oculus Riftiga, Gear VR-ga ja HTC Vivega.

Skyfront VR

Kui aga ajaloos piisavalt ringi uuritud ja soov veidi ka mängida, soovitame sammud seada mõne VR-mängukeskuse poole ning küsida neilt siin samas Eestis loodud mängu Skyfront. Ajaloost küll siin midagi eriti teada ei saa, aga sellle eest saab õhus ringi lennata ja vaenlasi tulistada. Tore ajaviide ju seegi.

Marii Karell toob iga nädal vaatajani päevakajalised persoonid ja nutikad teemakäsitlused, mis avavad inimesi ning teemasid üllatavast vaatenurgast.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.