Täpne juhend, kuidas telefonist saab turvakaamera

Katsetame, kas absoluutselt kõik telefonid sobivad valvekaameraks. Selgub, et on siiski erandeid.Foto: Laser

Me ei saa ise alati kohal olla ja 24 tundi oma vara järele valvata. Inimloomus on aga selliselt ehitatud, et mida pimedamaks läheb, seda rohkem me kahtlustama, et öös toimub hämaraid asju. Selleks, et teada saada, mis täpselt, võib teha ise vanast nutitelefonist täiesti toimiva turvakaamera.

Et teha ise valvekaamera, pead paigaldama oma vanasse nutitelefoni ühe äpi. Neid on saadaval erinevaid, aga kõige levinuma nimeks on Alfred. See töötab nii iPhone’i kui Androidi telefonides. Põhiversioon on tasuta, aga kui soostud maksma 4,49 eurot kuus, saad parema pildikvaliteedi ja võimaluse salvestada pikemaid klippe.

Selleks, et hakata valvekaamerat kasutama, paigalda äpp kahte telefoni – ühest saab kaamera ja teisest juhtpult, millest saad toimuvat jälgida. Muide, otsepilti ja salvestusi näeb ka arvutist, veebilehe kaudu.

Alfredisse sisselogimine käib gmaili kontoga. Edasi võid valida, kas soovid pidevat ülekannet või tahad, et kaamera asuks salvestama, kui näeb kaadris liikumist.

Vaata siit, kuidas “Laser” ja Marii Karell isetehtud valvekaamera abil jänest püüdsid ja koristaja vahele võtsid.

Marii Karell toob iga nädal vaatajani päevakajalised persoonid ja nutikad teemakäsitlused, mis avavad inimesi ning teemasid üllatavast vaatenurgast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.