Laser

Vaata siit, kuidas kodu puhtaks saada ja ise ellu ka jääda.

Apelsinidest ja suhkrust valmib seitsme nädalaga töötav WC-puhastusvahend.

Eilses “Laseris” rääkisime Norras Bergeni ülikoolis 20 aasta jooksul tehtud uuringust, mis leidis, et pritspudelis koristusvahendi kasutamine on samaväärne päevas 20 sigareti suitsetamisega. Alternatiivina pakkus Puhasuseksperdi juhataja Helge Alt välja sooja vee ja mikrofiiberlapi. Kuidas aga saada jagu mustusest, millega paljas vesi ja lapp toime ei tule?

Riski saab vähendada, valides endale koju ohutumad tooted. Ka kõige raskemad tööd saab tehtud igapäevaste ja tavaliste, vähem mürgiste ning odavate ainetega nagu äädikas, söögisooda, pesusooda, sool, sidrunimahl või tavaline seep. Lisaks pakub üha rohkem tootjaid ohutumaid  puhastustooteid.

Mida vältida?

Kindlasti tuleks eemale hoida toodetest, mille pudelil mõni alljärgnev sümbol.

Poodi tuleks jätta ka rohkete lõhnaainetega tooted. Tihti tekitavad lõhnaained vaid allergiaid, kuid ei anna tootele midagi juurde. Pigem vastupidi – aitavad rohke lõhnaga varjata mustust, mis pole kuhugi kadunud.Vältida tuleks desinfitseerimisvahendeid. Koduses majapidamises pole neid üldjuhul vaja – kahjulike bakterite hävitamiseks piisab tavapärastest vahenditest ja häid baktereid pole vaja tappa.

Kuidas koristada tervislikumalt?

Valige ökomärgisega tooted – otsi pudelilt neid sümboleid:

Tee koristades aken lahti. Värske õhk aitab kiirelt lahti saada õhus hõljuvatest kemikaalidest.

Väldi pritspudeleid. Pritsides paiskuvad tootes olevad kemikaalid õhku ja me hingame selle lihtsalt sisse.

Tee puhastusvahend ise. Lihtsa WC-puhastaja, mis tõesti ka toimib, saab apelsinikoortest ja suhkrust. Kuidas seda valmistada, vaata siit.

Marii Karell toob iga nädal vaatajani päevakajalised persoonid ja nutikad teemakäsitlused, mis avavad inimesi ning teemasid üllatavast vaatenurgast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.