Õudusfilmide nautimiseks on vaja kindlasti keskmisest tugevamat närvikava ja rohkem julgust. Kui sulle meeldivad ehmatavad ja judinaid tekitavad stseenid, siis mine vaata neid PÖFFil linastuvaid filme.
„Sugulased”
Suurbritannia
Režissöör Joe Marcantonio
Lapseootel Charlotte’ile mõjub uudis tema elukaaslase Beni hukkumisest sedavõrd rängalt, et ta kaotab teadvuse. Ärgates avastab ta ennast Beni ema juures. Nii ema kui ka Beni kasuvend on lahkelt valmis Charlotte’i eest pikema aja vältel hoolt kandma, et naisel poleks lapse ilmaletoomisega mingit muret. Mingi aja möödudes hakkab noor naine aga tundma, et midagi on selles uute sugulaste osavõtlikkuses valesti.
Seni reklaamimaailmas tegutsenud lavastaja Joe Marcantonio filmi teeb nauditavaks sümbioos stiilipuhtast psühholoogilise thrilleri žanrist ja tugevast autorikinost.
„Moskiitoriik”
Poola, USA
Režissöör Filip Jan Rymsza
Ameerikas filme väntava Poola filmimehe Filip Jan Rymza julge ja stiilipuhas „kehaõudukas“ on sügav kummardus žanri suurmeistri David Cronenbergi (“Kärbes”) ja Darren Aronofsky (“Pii”) loomingule.
Ühel firmapeol satub arglik noormees Richard kokku kauni Lenaga, kes on nõus mehe koju tulema. Pärast naise külaskäiku hakkab mees täheldama muutusi enda füsiognoomias, mille põhjustajaks võib olla korterisse eksinud moskiito. On vaid aja küsimus, mil mehe kodust saab tuhandete putukate pesapaik, kus Richard ennast üsna mugavalt tundma hakkab.
Ühelt pool ilus ja samas õudne film on lavastaja enda isiklik nägemus sellest, mis toimus 2008. aasta majanduskrahhi eel ning milliseid muutusi see inimestes esile tõi.
„Barcelona vampiiritar”
Hispaania
Režissöör Lluís Danés
Barcelonat hoiab ärevil väikeste laste teadmata kadumine. Ajakirjanik Sebastià alustab omal käel asja uurimist. Kõik märgid viitavad, et laste kadumise taga on ravitseja ja bordellipidaja Enriqueta Marti. Mida sügavamale mees selles loos ennast kaevab, seda õõvastavamana avaneb tema ees pilt Enriquetat ümbritsevast.
Filmi tegevustik toimub sada aastat tagasi, kuid seda eredamalt joonistub välja kaasaeg, kus täiskasvanute haiglasliku käitumise ohvriks on jätkuvalt lapsed.