PÖFFi blogi

3 PÖFFi filmi tundelisele romantika armastajale

Foto: PÖFF.

Armastusfilmide peamine eesmärk on näidata tihti südantlõhestavaid ja tundelisi lugusid armastusest ning selle leidmisest, mis tekitaksid vaatajas rohkelt emotsioone ja pisaraid. Kui tunned, et see žanr on just sulle, siis vali üks neist PÖFFil linastuvatest filmidest.

Teistsugune maailm”

USA

Režissöör Mona Fastvold

Raske töö ja üksildus on alalised kaaslased 1850. aastate Ameerika ääremaal, kus Abigail on end ühes abikaasaga sisse seadnud. Jõudehetkel eemaldub ta argikohustustest, haarab päeviku ja veab sinna unistuste ja salajaste mõtete ridu. Küla rutiinset elu tabab torm, kui naabertallu kolib Tallie – punapea, kes soovib elult kõike muud kui vagurat taluperenaise elu. Naabrinaiste vahel tekib side, mis on lühikesest kirelõõmast sügavam.

„Põleva tütarlapse portree“ vaimus linateos on ühtaegu nii valus kui ka võrratu lugu 19. sajandil keelatud tunnetest. Osades lummav Vanessa Kirby, Katherine Waterston ja Casey Affleck.

Mõru armastus”

Rootsi

Režissöör Jerzy Sladkowsk

Kunagise aja hittfilmi “Jaam kahele” vaimus vändatud dokfilm armastuse otsimisest ja leidmisest. Tuhanded inimesed koguvad aastaid raha, et osta pilet ristluslaevale Maksim Gorki, mis sõidab mööda emakest Volgat – räägitakse, et õnnetud leidvat sealt armastuse!

Dokumentalistika elav klassik Jerzy Śladkowski teeb kaasa reisi Maksim Gorki nimelisel laeval, mis sõidab mööda emakest Volgat ja kus tuhanded reisijad ning üksildast otsivad meeleheitlikult endale hingesugulasi. Soe ja humoorikas, nukra alatooniga film elab õnneotsijatele kogu hingest kaasa. Tüünelt voolav jõgi aitab pettumusi leevendada. Lootus sureb viimasena!

Undine”

Saksamaa

Režissöör Christian Petzold

Kaasaegse saksa filmi suurkuju Christian Petzold esitleb vaatajatele muinasjutulist armulugu, kuid teeb seda talle ainulaadses võtmes, tuues loo kaasaja Berliini ning paigutades müüdi salapärasest veehaldjast tänapäevasesse, lummusest vabasse maailma. Undine on ajaloolane, kes töötab ühes Berliini muuseumis giidina. Christoph on sukelduja. Kaks inimest kohtuvad eksistentsiaalses armastusloos, mis on täis võrratuid kujutelmi ja üllatavaid keerdkäike.

Peaosades näeme taas režissööri Christian Petzold  viimaste aastate suuri lemmikuid näitlejaid Paula Beeri ja Franz Rogowskit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.