PÖFFi blogi

5 filmi PÖFFilt tõelisele õudusfännile

Õudusfilmid on klass omaette ning nende nautimiseks peab julgust piisavalt olema. Kui julgus olemas, siis vali üks neist PÖFFil linastuvatest filmidest.

„Põrgulik jumal”

Itaalia

Režissöör Pupi Avati

Millal muutub usk saatanasse ja jumalasse ohtlikuks ajupesuks? Tundub, et sellele teab vastust 81-aastane žanrifilmide legend Pupi Avati, kes ei näita ka pärast 60-aastast karjääri väsimuse märke. Gootiliku atmosfääriga retrohõnguline film pakub pigem ebamugavusvärinaid kui puhtakujulist õõva ja verd.

„Varjuhunt”

Venemaa

Režissöör Valeria Gai Germanika

See film lõi Vene filmikriitikud hoobilt kahte lehte. Kui nad esilinastusel režissöörile rumalaid küsimusi esitasid, said nad vastuseks, et joogu vähem. „Varjuhunt” räägib meie sisemistest hirmudest, mida filmis on vürtsitatud võimsate apokalüptiliste plaanidega. Kui keegi teeks uusversiooni Kitzbergi „Libahundist”, siis tasuks sellest Vene filmist õppust võtta.

„Baskin”

Türgi

Režissöör Can Evrenol

Midagi sellist olid õudusfilmide fännid juba ammu oodanud. Türklase Can Evrenoli vapustavalt kaunis, kohutavalt õõvane ning jubeda atmosfääriga debüüt tuli välja mõni aasta tagasi, aga pole siiani meelest läinud. Mõnede arvates on see koguni parim 21. sajandi õudusfilm. Kindlasti üks tänavuse PÖFFi õudsemaid filme, mis on heaks sissejuhatuseks Can Evrenoli verivärskele tööle „Ilma suuta tüdruk”.

„Onnike”

Suurbritannia-USA

Režissöörid Severin Fiala ja Veronika Franz

Kes siis Severin Fiala ja Veronika Franzi stiilset debüüti „Head ööd, emme” ei mäletaks. Nende uus film jätkab sarnase stiiliga, süstides heale õudukale omaselt juba esimesest stseenist alates vaataja hinge ebamugavat ja pingelist rahutust.

„Pelikani veri”

Saksamaa

Režissöör Katrin Gebbe

Naine lapsendab tütre, kes muutub päev-päevalt üha agressiivsemaks, muutudes ohtlikuks nii endale kui teistele. Film, mis sukeldub sügavale õudusfilmi ja draama piire kompavasse maailma. Üks saksa tänavusi pöörasemaid linateoseid, mis on lummanud publikut juba Veneetsia ja Toronto filmifestivalil.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.