PÖFFi blogi

5 PÖFFi filmi, kus tegutsevad värvikad loojad

Mida vaadata PÖFFil? Valik on suur, aga siit leida 5 soovitust, mida tasuks kindla peale vaatama minna

„Diiva kättemaks”

Rootsi

Režissöörid Gustav Ahlgren ja Emelie Jönsson

30 aastat tagasi sunniti ooperiprimadonna Siv Wennberg lavalt lahkuma. Ohjeldamatust diivast sai ooperimaailma persona non grata. Nüüd on aeg naasta! Pöörane tragikomöödia, milles Siv mängib mõnuga iseennast, pannes meid oma suurele naasmisele jäägitult kaasa elama.

„Patt”

Venemaa-Itaalia

Režissöör Andrei Kontšalovski

Film, mille Putin kinkis Rooma paavstile. 16. sajandi algus. Suur Michelangelo on sunnitud laveerima kahe mõjuvõimsa tellija, vaenujalal olevate Della Roverede ja Medicite vahel. Ta valetab, koogutab ühe ja teise võimu ees – ainult selleks, et realiseerida oma jumalikku talenti. Rahutu kunstniku erakordne portree.

„Kirjanikuga voodis”

Eesti

Režissöör Manfred Vainokivi

Ebakorrektne film kirjanik Peeter Sauterist, kes üritab lahutusjärgset madalseisu ületada eriskummalisi avantüüre ette võttes. Esilinastus maailmakuulsal Leipzigi filmifestivali võistluskavas, Eestis ekraanil esimest korda.

„Andrei Tarkovski. Film kui palve”

Itaalia-Venemaa-Rootsi

Režissöör Andrei A. Tarkovski

Mitte ainult ühe 20. sajandi olulisema filmirežissööri loomingu enesekaemuslik kokkuvõte, vaid ka filosoofiline mõtisklus kunstist, kunstniku missioonist ja elu mõttest. Poeetiline film-essee, ülendav ja tundeehe. Tasub vaatamist isegi siis, kui te Tarkovskist juba kõike teate.

„Põhjamaa pulss”

USA-Saksamaa

Režissöör David Donnelly

Kas orkester võib olla midagi enamat kui lihtsalt orkester? Karismaatiline dirigent Kristjan Järvi tõestab, et võib. Tema juhitud Läänemere Filharmoonikud võtavad ette Euroopa turnee, et teha muusikaajalugu. Veel enam – muuta maailma! Maailmaesilinastus.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.