PÖFFi blogi

Filmisoovitus: Mis teiega siis tegelikult ikkagi juhtus?

“Mis teiega juhtus?“ oli sageli küsimus sõpradelt, kui oma laste isast lahku kolisin. „Te paistsite koos nii õnnelikud,“ imestati siit ja sealt. Argentiina filmirežissööri Juan Vera PÖFF-i filmi „Armastus viimasest pilgust“ vaadates meenusid need tunded ja segadus, mida see küsimus tekitas.

Juan Vera lahkab teemat, mis saab üheskoos last kasvatanud keskealisest paarist hetkel, kui nende poeg otsustab minna teise riiki ülikooli õppima. Tolle hetkeni paistab Marcose ja Ana elu sujuvat mõnusas harmoonias. Ja jätkub ka peale seda, kui üheskoos on noormees lennujaamast teele saadetud. Kuid seda vaid lühikeseks ajaks. Kuigi just nüüd on lõpuks lõputult aega iseenda ja teineteise jaoks, tekib aga hoopis tühjus.

Me kõik teame, et meie lapsed lahkuvad kodust ja me kõik ka soovime seda, sest kes ikka sooviks, et laps veel 30, 40 või 50 aasta vanusena koos temaga elaks. Loomulikult tahame, et lapsed lähevadki oma teed. Kuid see tunne on veider. Sa elad kellegagi koos üle 20-ne aasta ja teie elud on niivõrd läbi põimunud ning selle elu keskpunktiks ongi sinu lapsed ja nende heaolu. See lööb meid rivist välja. Hoolimata sellest, et minu „linnupojad“ pole veel pesast välja lennanud, tunnetan seda juba ette, sest see aeg on saabumas.

Filmirežissöör laotab väga ausalt, avatult ja ehedalt meie ette Marcose ja Ana tunded ja elu, keda on tabanud „tühja pesa sündroom“. Filmi peategelaste 25 aastat kestnud kooselu katkeb. Värskuse ja kire toovad nende ellu tagasi teised suhted, iguaanid, lõhnad, batšata, kuid lõpuks … on taas ikkagi midagi puudu. Aina sagedamini küsitakse neilt: „Ma polegi aru saanud, mis teiega tegelikult ikkagi juhtus?”.

See film pole ainult keskealistele, vaid ka noortele täiskasvanutele, et nad mõistaksid, mis toimub nende vanematega. See film tasub vaatamist!

Marika Raiski, Elisa suhtekorralduse valdkonna juht

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.