PÖFFi blogi

Mida huvitavat ja loomingulist pakub PÖFFi pidulik avatseremoonia?

Foto: PÖFF.

Pimedate Ööde filmifestival saab avapaugu 12. novembril piduliku tseremooniaga, mis toimub Tallinna Coca-Cola Plaza kinos algusega kell 19:00. 

Avatseremoonia peetakse iSense saalis, kus õhtujuhiks on Tambet Tuisk. Lisaks antakse üle ka Bruno O’Ya nimeline noore näitleja preemia. 

Õhtu vältel saab nautida lavastaja Ingmar Jõela mõtlemapanevat etendust „Äike” ja Alyona Movko audiovisuaalset vaatemängu, mille taustal põimub Maarja Nuut & RUUM muusika ning Gustav Suitsu luule. 

PÖFFi esimeseks filmiks on Saksa režissööri Oskar Roehleri provokatiivne „Enfant terrible”. Film räägib Saksamaa kinokultuuri suurkujust Rainer Werner Fassbinderist, mis valiti ka ühtlasi Euroopa filmiakadeemia aasta parimate mängufilmide eelvalikusse.

Fassbinder on radikaalne lavastaja ja veendunud elupõletaja, kes kehastab filmis nii geeniust kui ka türanni, kes hävitas korraga ennast ja oma lähedasi, olles sageli vastuolus iseenda ja ühiskonnaga. 

Saksa filmilegend suri kõigest 37-aastasena narkootikumide üledoosi tõttu, tehes enne seda kokku üle 40 linateose, millest osa on siiani jäänud maailma filmiajalukku püsima.

Pileteid avatseremooniale saab juba praegu soetada Piletilevist või PÖFFi müügipunktidest.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.