PÖFFi blogi

Mis on PÖFF ja mida sa sellest teadma peaksid?

Foto: PÖFF.

PÖFF ehk Pimedate Ööde filmifestival on iga aasta novembris peetav Põhja-Euroopa üks suurimaid filmifestivale, mis toob ekraanile maailmakino verivärsked ja meeliköitvad linateosed rahvusvahelistelt filmiloojatelt. 

Igal aastal toimub maailmas üle 4000 filmifestivali, millest ainult 15 on saanud Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni poolt A-kategooria sertifikaadi. PÖFF kuulub alates 2014. aastast nende viieteistkümne tippfestivali hulka.

PÖFFi eesmärk on tutvustada Eesti vaatajatele maailma filmikultuuri avaramat ja rohkem varju jäänud külge, pakkudes sellega huvitavaid ja uusi elamusi igas vanuses filmientusiastile.

Pimedate Ööde filmifestival sai alguse 1997. aastal. Esimesel aastal linastus 25 täispikka filmi, tuues kinoekraanide ette 4500 filmisõpra.

Mida tänavune PÖFF endaga kaasa toob?

Tänavu algab festival 13. novembril ja kestab kuni 29. novembrini. Kui esimesel PÖFFil linastus 25 täispikka filmi, siis selle aasta programmist leiab üle 250 mängufilmi ja enam kui 300 lühi- ja animafilmi.  

Sel aastal on koroonaviiruse epideemia tõttu võimalik filme vaadata nii kinos kui ka veebis. Need, kes naudivad maksimaalse elamuse saamiseks kinos kohal käimist, saavad seda teha Tartus, Tallinnas ja Ida-Virumaal. 

Tallinnas on kolm kino: Coca Cola Plaza, Apollo Kino Solaris ja Kino Artis. Tartus saab filme jälgida Elektriteatris ja Athena Keskuses ning Ida-Virumaal samuti kolmes kinos: Kohtla-Järve kultuurikeskuses, Narva Astri Apollos ja Jõhvi Kontserdimajas.

Piletid esimestele seanssidele on saadaval juba Piletilevis, mistõttu tasub kiirustada, et kindlustada endale parimad kohad saalis. Alates 6. novembrist saab filme uudistada ja kinopileteid osta ka PÖFFi piletikeskustes. 

Kuni 8. novembrini on kõikide piletite soodushind 5 eurot ning peale seda maksab külastus seansile juba 8 eurot. 

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.