PÖFFi blogi

PÖFF läbi arvude: kui palju filme, seansse ja esilinastusi näeb festivali ajal kokku?

Foto: Konstantin Sednev PM/ Scanpix

Sel aastal on PÖFFi jooksul valikus 268 filmi ning 231 lühifilmi ja animatsiooni. Kõik need filmid on valitud rohkem kui 4000 linateose seast.

Kokku teeb see 859 seanssi, mida külastab üle 1000 ametliku festivalikülalise, filmitööstuse delgaadi ja ajakirjaniku.

PÖFFi heaks töötab 100 festivalitöötajat ja üle 400 vabatahtliku.

PÖFFi põhiprogramm arvudes

Avafilmiks oli Tom Lowe’i „Ärkamine”, ligemale kuus aastat 35 riigis filmitud visuaalne poeem. Filmi muusikat esitavad elavas ettekandes ERSO, kammerkoor Voces Musicales ja Tallinna muusikakeskkooli poistekoor, juhatab filmi helilooja Joseph Trapanese

Nende hulgas on 23 maailma, 30 rahvusvahelist ja 15 Euroopa esilinastust.

Balti võistlusprogrammis on 11 pikka filmi Eestist, Lätist ja Leedust, ka Eesti Oscari-esitus „Võta või jäta” ja Läti Oscari-esitus „Jätkub…”, Eesti esilinastuseni jõuab seni rahvusvahelistel festivalidel tiirelnud nukufilm „Kapten Morten lollide laeval”.

Eesti võistlusprogrammis on 9 pikka filmi, ka 2 maailmaesilinastust: Anu Auna „Eia jõulud Tondikakul” ja Siim Tamme „Hölma all”.

Võistlusprogrammis „Põhjusega mässajad”, mis on pühendatud eksperimentaalsemale filmikunstile, on 15 filmi, esimest korda ka lühifilmid. Programmi hindab Eesti Filmiajakirjanike Ühingu žürii.

Veel hea teada:

  • põhivõistlusprogrammis näidatakse 19 filmi ja esmakordselt 5 maailmajao teost korraga.
  • debüütfilmide võistlusprogrammis on 18 filmi.
  • fookusprogramm “100-aastased” on pühendatud riikidele, kes tähistavad koos Eestiga sajandat sünnipäeva – 12 riiki ja 12 filmi, mis on nende filmiajaloos märgilise tähendusega.
  • 3 elutööauhinda.
  • Noorte- ja lastefilmide festivalil “Just Film” näidati kokku 56 filmi, millest üks neist oli maailmaesilinastus, 3 rahvusvahelist ja 1 Euroopa esilinastus.
  • PÖFF Shortsil näidati 231 filmi, mis oli jagatud 40 filmikassetiks.
Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.