PÖFFi blogi

PÖFFi filmisoovitused: 5 head filmi, mida peaks kõige põnevuse fännid nägema

F

Järjekordne PÖFF on juba õige pea uksi avamas, kuid enne, kui saab häid filme nautima minna, tuleb välja mõelda, mida üldse vaadata. Järgnevate nädalate jooksul tutvustab PÖFF teemade kaupa häid filme, sel korral filmid põnevuse otsijatele.

„Libahunt” (Poola)

Režissöör Adrian Panek

Pealtnäha ei ole see muud kui üks õudusfilmi elementidega thriller. 1945. aastal natside koonduslaagrist vabastatud lapsed jäetakse keset metsi asuvas häärberis ilma toidu ja veeta jumala hooleks, aga tõeline õudusunenägu alles algab, kui hoone piiravad sisse laagrit valvanud näljased murdjakoerad. Ent efektse žanrifilmi varjus kerib end aeglaselt lahti hoopis ilusa alltekstiga psühholoogiline lugu ohvrikompleksist vabanemisest – kompleksist, mis holokausti, aga ka näiteks küüditamisega seoses siiani mitmete rahvaste veres istub. Poola rahvuslikul filmifestivalil võitis „Libahunt” parima režissööri ja muusikalise kujunduse auhinna. Koerad preemiaid ei saanud. Mis on ebaõiglane. Loodame, et anti vähemalt konti – muljetavaldavate rollisoorituste eest.

„Mineviku labürindid” (Prantsusmaa-Hispaania-Itaalia)

Režissöör Asghar Farhadi

Laura (Penélope Cruz) sõidab Buenos Airesest tagasi kodukülla oma õe laulatusele. Ta leiab eest perekonna ja ka vanu sõpru ning mitte lõpuni unustatud kunagise armastuse. Ent siis leiab aset üks ootamatu sündmus, mis raputab õnnelikku keskkonda, tuues päevavalgele saladused, varjatud vimma ja vastakad tunded. Asghar Farhadi on pannud kokku suurepärase hispaania staaride ansambli, kelle koosmäng on tõeliselt nauditav. Pärast õnnehetke kokkuvarisemist näitab Iraani suurmeister oma oskusi kodumaise thriller’i loomisel, mis haarab vaataja oma lummusesse samamoodi, nagu seda tegi tema kuulsaim film „Lahkuminek”.

 „Emainstinkt” (Belgia-Prantsusmaa)

Režissöör Olivier Masset-Depasse

Alice, keda kehastab võrratu Belgia näitlejanna Veerle Baetens („The Broken Circle Breakdown”) ja Céline elavad väikekodanlikus idüllis – nad on ridaelamunaabrid ja parimad sõbrannad ning nende üheealised pojad on lähedased nagu vennad. Naiste täielikku teineteisemõistmisesse tekib aga mõra, kui Céline’i poeg Maxime teise korruse aknast alla kukub ja surma saab. Stiilse psühholoogilise thriller’i tegevus on paigutatud 1950.–1960. aastatesse, mil valmisid selle žanri suurmeistri Alfred Hitchcocki filmiklassikaks saanud teosed.

„Hävitaja” (USA)

Režissöör Karyn Kusama

Kohalik politsei on juba juhtumit uurima hakanud, kui õnnetuspaigale saabub Erin (Nicole Kidman). Naine näeb välja, nagu oleks ta põrgus käinud ja sealt tagasi saadetud, sest nii räsitud võmmile pole isegi seal kohta. Erin tuvastab kiirelt, et tema hirm on tõeks saanud – tema suurim vastane Silas (Toby Kebbell) on tagasi. Ambitsioonikas, tõsine ja pikaks ajaks rahutust tekitav film sobib kõikidele neile, kes igatsevad põnevalt üles ehitatud ja hästi tehtud linateoseid, mida just PÖFFil suurelt ekraanilt nautida!

 „Lesed” (Suurbritannia-USA)

Režissöör Steve McQueen

Lugu neljast naisest, kel pole midagi ühist peale tohutu võlakoorma, mille on endast maha jätnud nende kurjategijatest abikaasad. Pinged jõuavad keemispunkti, kui nad otsustavad saatuse enda kätte haarata ning jõud ühendada. Tulemuseks on hulljulge plaan, mille eesmärgiks on tagada endale elu, kus ei pea igal sammul surmahirmus üle õla vaatama … Oscari-võitjast lavastaja Steve McQueen toob teieni karmi ja kompromissitu, tänapäevase maailma eluolu peegeldava põneviku, mille võtmesõnadeks on „kuritegevus”, „kirg” ja „korruptsioon”.

<a href=”https://tve.starman.ee/#vod/titles?categoryId=crid:~~2F~~2Fschange.com~~2F95e7a228-083b-41d5-9492-a3d575278523″><img class=”alignnone size-full wp-image-7109″ src=”https://geenius.ee/app/uploads/sites/5/2018/10/a266c756ff1e22df2e12ec793aec53d7.jpg” alt=”” width=”770″ height=”511″ /></a>
<p class=”small text-secondary”>Siin blogis saad ülevaate kõigest huvitavast, mis PÖFFil pakkuda on.</p>

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.