PÖFFi blogi

PÖFFiga samaaegselt toimub ka teine festival, mida saavad jälgida nooremad filmihuvilised

Foto: PÖFF.

PÖFFi põhiprogrammile lisaks peetakse igal aastal novembris ka laste- ja noortefilmide festivali Just Filmi

Just Film on PÖFFi alafestival, mis koosneb lastefilmide ja noortefilmide võistlusprogrammist ning eriprogrammidest. Näitamisele tulevad filmid, mida ka kõige suurem filmisõber igapäevaselt naljalt näha ei saa.

Mida Just Film festival endast kujutab?

Just Filmi festivali filmivalik on väga lai – mõni neist ajab nutma, mõni naerma, mõni muudab elu. Midagi meelepärast leiab igas vanuses kinokülaline. 

Festivalil näidatakse igal aastal ligemale 50 filmi ning Just Filmist on saanud selle aja jooksul  üks suurimaid laste- ja noorteüritusi Eestis, mida külastab kokku iga november ligi 18 000 filmihuvilist.  

Just Filmi loomise eesmärk on anda noorematele filmientusiastidele võimalus läbi kinokunsti näha, mis toimub nende ümber ja mujal maailmas ning rääkida teemadest, mis on ühiskonna valupunktideks.

Tänaseks päevaks on Just Film toonud Eestisse kokku 436 täispikka filmi väga paljudelt kuulsatelt filmitegijatelt, nagu näiteks Gus van Sant, Vanessa Jopp, Tony Key.  

Seigeldud on koos Harry Potteriga ning kaasa elatud libahuntide ja vampiiride sõdadele Videviku saagades. Pisemad filmihuvilised on saanud näha uus-versioone ka filmidest “Kalapoeg Nemo” ja “Lõvikuningas”.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.