PÖFFi blogi

PÖFFil näeb: 3 liigutavat armastusfilmi, mida tasub vaadata

Foto: PÖFF.

Armastusfilmid on midagi, mis võivad pisarad voolama panna isegi kõige suuremal ja tugevamal macho-mehel. Kui sinus tekitavad enim tundeid ja emotsioone romantilised filmid, siis mine vaata PÖFFil just neid linateoseid.

„Jumbo”

Prantsusmaa, Belgia, Luksembourg

Režissöör Zoe Wittock

Kas armastus esimesest silmapilgust on võimalik? Aga kui õrnade tunnete tekitajaks ei olegi teine inimene? Sissepoole elav noor neiu Jeanne armub esimest korda elus.

Täielikult ja ennastunustavalt. Tunne on küll esialgu võõras, kuid ta otsustab riskida ja sukeldub sellesse, pea ees. See on eriskummaline ja visuaalselt vaatemänguline armastuslugu. Kas tehnoloogia ja inimese suhestumine on mingil kõrgemal tasandil üldse võimalik?

„Unustatud teed”

Tšiili

Režissöör Zoe Wittock

Claudina on kogu elu tubli abikaasa olnud ja igati kõigile sündsatele sotsiaalnormidele vastanud. Nüüd, mattes 70-aastasena oma mehe, tuleb tal majandusliku kitsikuse tõttu hädapärase lahendusena kolida maalt konservatiivsesse väikelinna, oma veidi võõrandunud tütre ja armastatud tütrepoja juurde. Ajal, kui linnakese kohale tekivad salapärased tuled, kohtub Claudina võluva ja vabameelse Elsaga.  

Kahe naise vahel tekib mõistmine ja süttib armastus, mis äratab Claudina sees miski, mida ta arvas alatiseks kadunud olevat.

„Oaas”

Serbia, Sloveenia, Holland, Prantsusmaa, Bosnia ja Hertsegoviina  

Režissöör Ivan Ikić

Intellektipuudega noorte hooldekodus tärkab armastus, kui kaks hinge – uustulnuk Maria ja alati vaikiv Robert teineteist leiavad. Hooldajate varma silma alt mööda hiilides lasevad noored tunnetel vabalt lennata. Paralleelselt teismeea armastusega avaneb elu kinnises asutuses, kus frustratsioon, üksildus ja segadus on pidevateks kaaslasteks.  

See on see aupaklik ja liigutav lugu eludest, mis vaatamata kõigile püüdlustele ei saa kunagi päriselt õitsele puhkeda. Olgu öeldud, et hooldekodu asukad on siin iseenda rollis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.