PÖFFi blogi

TV Beats Forum toob kaheks päevaks kokku televisioonihuvilised üle maailma

Pimedate Ööde Filmifestivali PÖFF sõsarharu Industy@Tallinn & Baltic Event osana toimub juba teist aastat kahepäevane konverents TV Beats Forum, mis on suunatud kõikidele telemaastikul töötavatele professionaalidele ja huvilistele. Üritusel räägitakse nii seriaalide loomisest, telgitagustest, tulevikust ning tuuakse ka konkreetseid näiteid tänapäeva sarjadest.

Kuidas luua häid sarju?

Tänapäeva sarjade stsenaariumite taga on harva vähem kui kaks inimest. Konverentsil arutletakse stsenaariumi kui mõiste definitsiooni üle, uuritakse selle osakaalu televisioonis tervikuna ning võrreldakse filmistsenaariumit telestsenaariumiga. Selleks tarbeks tulevad kohale tuntud stsenaristid, produtsendid ja režissöörid üle maailma. “Tõstame üles ka kõige olulisema küsimuse – kuidas saada oma toote jaoks rahastust?” räägib ürituse projektijuht Jevgeni Supin.

Külalisesinejatest on kõige märkimisväärsemad näiteks hittsarja “Chernobyl” produtsent, Taani-Rootsi krimisarja “Sild” stsenarist ning uue Islandi Netflixi seriaali “ The Valhalla Murders” taga olevad inimesed. Lisaks näidatakse erinevaid tiisereid ja eelesilinastusi tuntud tegijatel käsil olevast toodangust. Koostöös Music Meets Film’iga TV Beats Forumil käsitletakse ka Eestiski akuutseid muusikateoste litsentseerimist ning enda heliloomingust räägib “All The Sins” sarja helilooja Jussi Jaakonaho.

Vaatajatele ja huvilistele näidatakse 8 erinevat sarja eri riikidest, näitena sellest kuidas riigiti ja kultuuriti teleproduktsioon ning põhimõtted erinevad. Sinna hulka kuuluvad näiteks Amazon Prime’i  telesari “The Feed”,  festivalil esilinastuv Venemaa VOD-platvormi jaoks loodud “Call Centre”, ning  ETV  ja Elisaga koostöös tehtud spioonipõnevik “Reetur”.

Hea moodus uute partnerite leidmiseks

TV Beats Forum toimub nüüdseks juba teist korda. Möödunud aastal oli tegu pilootprojektiga, mille osas ilmutati tohutut huvi. “Maailmas on sellised üritused aina enam populariseerumas, mistõttu soovime ka meie sellega samas taktis liikuda,” räägib Supin.

Põhiliseks ja läbivaks ideeks on sarjade maailmast info toomine ning tutvustamine. Paljud ülemaailmsed tegijad tulevad siia ka selleks, et leida uusi ja tulevasi koostööpartnereid. TV Beats Forumi raames on käimas Script Pool TV   võistlusprogramm, kus umbes 50-st  telesarjade stsenaariumitest valitakse 6 parimat välja. Esikuuikule on ette nähtud TV Beatsi koostööpartneri Midpointi poolt läbi viidud koolitus, ning peale seda peavad stsenaariumite autorid publikule ja potentsiaalsetele partneritele oma ideid tutvustama. Parimad  leiavad pea alati koostööpartnereid ning võitja saab lisaks auhinnarahana 5000 eurot.

Konverentsil saab osaleda ka loengutel, mis on piiratud kohtade arvuga ning suunatud peamiselt professionaalidele. Writers Room’ist tuleb rääkima näiteks tuntud stsenarist ja produtsent Benjamin Harris ning sarjade rahastamist tutvustab Lumiere Group’i CEO Marike Muselaers.

Vaata programmi ja piletiinfot: industry.poff.ee

<a href=”https://tve.starman.ee/#vod/titles?categoryId=crid:~~2F~~2Fschange.com~~2F95e7a228-083b-41d5-9492-a3d575278523″><img class=”alignnone size-full wp-image-7109″ src=”https://geenius.ee/app/uploads/sites/5/2018/10/a266c756ff1e22df2e12ec793aec53d7.jpg” alt=”” width=”770″ height=”511″ /></a>
<p class=”small text-secondary”>Siin blogis saad ülevaate kõigest huvitavast, mis PÖFFil pakkuda on.</p>

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.