Suur lugu

Suur ülevaade: 25+ sarja, mida peaksid sel suvel vaatama

Lugu on täiendamisel!

Miks mitte katsetada sel suvel sarja "Good Omens" teise hooajaga?Foto: themoviedb.org

Draama, düstoopia, komöödia: lähikuudel võid pulti klõpsides igasuguse väärt kraami peale sattuda. Toome välja seriaalid, mille eetrisse jõudmisel võiksid silma peal hoidma.

Kuigi suvekuudel möllatakse ideaalis murul, meres ja mättal, kulub rahuliku kulgemise juurde ära ka üks kvaliteetne või kahtlasevõitu sari. Vahet pole, siis on kõik lubatud. Soovid sa kaasa elada deitimisele, esimese armastuse või kurikaela leidmisele, siin on nimekiri, mille seast leiad kindlasti vähemalt ühe lemmiku.

Kuigi suvi algab ametlikult 21. juunil, algab sellele häälestumine juba maikuu viimastel nädalatel. Seega anname ka maikuus linastuvatest sarjadest kiire ülevaate.

MAI

“Uus algus” (teine hooaeg, Elisa Huub, 19. mai)

Kohati täiesti absurdse huumoriga (kiidusõnad stsenarist Kait Kallile!) sarja teine hooaeg peaks veel rajum olema: perekond Paju olukord pole paranenud, pereisa on koomas ja pereema on meeltesegaduses lubanud abielluda eriti nilbe paarinõustajaga (taas kord kiidusõnad Kait Kallile, nii libedat tegelaskuju annab otsida).

Siiani meenutan hea sõnaga stseeni, kus too psühholoog Kaido üritab vett juua, pistes kraaniotsiku üleni suhu. Loodetavasti õnnestub midagi samaväärset uuel hooajalgi näha.

“Poissmees” (26. hooaeg, Duo 4, 22.05)

Ükski suvi ei tohi mööduda “Poissmeheta”. Olgu selleks sarja Ameerika või Vene versioon (viimasele elasin kaasa kahe aasta eest, kui doktor Anton otsis armastust: see oli sari, mis ka sari oli!). 

Sel aastal jõuab ekraanile poissmees Clayton Echard, kel on pressiteate sõnul: “hea süda, ta armastab kutsikaid ja tantsimist ning nüüd on ta valmis ise juhirolli võtma, et leida oma elu armastus.” Enne otsis Echard armastust tõsielusarjast “Vallaline kaunitar”. Kas tal õnnestub seekord saada õnnelikuks? Meie seda veel ei tea (aga treilerit vaadates selgub, et ta armub lausa kolme naisesse).

Mais jõuavad eetrisse veel:

“Nordland ‘99” (Elisa Huub)

“Õhtusöök kahele” (Duo 4, 22.05)

“Esmakohtingud” (Duo 4, 22.05)

“Merpeople” (Netflix, 23.05)

“Versailles” (Kanal 2, 29.05)

JUUNI

“Deadloch” (2. juuni, Prime Video)

Austraalia “feministlik noir-komöödia” kirjeldus on küllaltki lühike: lubatakse kaunist loodust ja kasvavat kehakaalu. Kelle oma, see jääb praegu veel selgusetuks. Aga treiler on lustakas ja tõotab väärt meelelahutust.

Üldiselt pole seni Austraalia komöödiad veel alt vedanud (kiire näitena lastekasvatusest pajatav “The Letdown” või 20ndates peategelase eneseotsingutest rääkiv “Please Like Me”). Vaatame järele!

“Black Mirror” (kuues hooaeg, Netflix)

Düstoopiasarja värske hooaeg pidavat olema selle looja Charlie Brookeri sõnul täis ootamatusi. Brookeri teatel on ta alati üritanud kirjutada sarja, mille osad erinevad üksteisest täiesti, üllatades iga kord nii vaatajat kui ka teda ennast. “Või mis muidu oleks selle point?” kommenteeris ta Netflixile.

Kuuldavasti on fännid ärevil ega tea, milleks peab valmis olema.

“And Just Like That …” (teine hooaeg, HBO Max, 22. juuni)

Vaatajate ette naaseb Carrie endine kihlatu Aidan. Seriaali “And Just Like That” tegevprodutsent Michael Patrick Kingi sõnul on tal väga hea meel jutustada põnevaid lugusid “neist julgetest naistest, keda kehastavad võimsad näitlejad.”

Eks näis, kui põnev on uus hooaeg, aga kostüümide pärast (ja vanade heade aegade meenutuseks!) võib sarjale pilgu peale heita.

Juunis jõuavad eetrisse veel:

“Manifest” (neljanda hooaja teine osa, Netflix, 2. juuni)

“Mõrvad Lõuna-Prantsusmaal” (esimene hooaeg, Kanal 2, 3. juuni)

“Iidol” (HBO, 6. juuni)

“Arnold” (Netflix, 7. juuni)

“Firefly Lane”, (teise hooaja teine osa, Netflix, 8. juuni)

“Human Resources”, (teine hooaeg, Netflix, 9. juuni)

“Our Planet II” (Netflix, 14. juuni)

“Rabbit Hole” (Go3, esimene hooaeg, 15. juuni)

“Star Trek: Discovery” (esimene ja teine hooaeg, Go3, 23. juuni)

“Tom Clancy’s Jack Ryan” (neljas hooaeg, Prime Video, 30. juuni)

JUULI

“The Summer I Turned Pretty” (teine hooaeg, Prime video, 14. juuli)

Samanimelisel raamatutriloogial põhineva sarja esimene hooaeg rääkis esimesest armastusest, sõprusest (nagu õige noortekas kunagi!) ja armukolmnurgast (tohoh!). See, mida toob teine hooaeg, pole kanal veel avalikustanud. Küll aga viidatakse sellele, et noori ootab ees lein.

Igas kuus peaks üks noortekas olema, katseta juulis “The Summer I Turned Prettyga” (augustikuu soovitus järgneb peagi).

“Good Omens” (teine hooaeg, Prime Video, 28. juuli)

Terry Pratchetti ja Neil Gaimani samanimelise romaani põhjal valminud sari on tagasi. Mis ootab ingel Aziraphalet ja deemon Crowleyt seekord ees? Kas maailm on hukas ja ohus?

Juulis jõuavad eetrisse veel:

The Horror of Delores Roach” (Prime Video, 7. juuli)

“Survival of the Thickest” (Netflix, täpne kuupäev pole veel teada)

“How To With John Wilson” (kolmas hooaeg, HBO, 28. juuli)

AUGUST

Imearmas teismelistele suunatud, Alice Osemani graafilisel romaanil põhinev “Heartstopperi” sarja esimene hooaeg rääkis, nagu võiks pealkirjast ka oodata, esimesest (gei)armastusest, sellega seonduvatest hirmudest ja sõpruse hoidmisest. Teine peaks olema näitlejate sõnul veel julgem ja särtsakam.

Kui sind tõmbavad teismeliste sarjad ja raamatud (nagu siinkirjutajat), võta seriaal kindlasti ette. Lihtsake ja armas, luban, et saad iga osa vaadates pisut heldida.

“Painkiller” (Netflix, 10. august)

Kuigi sarja kohta pole veel suurt midagi teada (isegi treilerit pole veel avalikustatud), põhineb opioidikriisist rääkiv “Painkiller” Ameerika uuriva ajakirjaniku Patrick Radden Keefe’i aruannetel ravimifirmade Purdue Pharma ja Mundipharma omanike, perekonna Sackleri kohta.

“Why Women Kill” (esimene ja teine hooaeg, Go3, 18. august)

Sari jälgib kolme eri kümnendil samas majas elava naise elu ja seda, mis juhtub, kui neil saab kõigest (ja peamiselt kallima petmisest) kõrini.

Seriaali loojaks on “Meeleheitel koduperenaiste” Marc Cherry, seega: kui fännasid kunagi ka Eesti kanalil jooksnud sarja, siis võta “Why Women Kill” kindlasti ette. Ja mis võiks olla parem teadmisest, et eetrisse jõuab kaks hooaega jutti?

Augustis jõuab eetrisse veel:

“The Upshaws” (neljas hooaeg, Netflix, 17. august)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.