Suur lugu

“Apteeker Melchiori” filmid jõuavad minisarjana Amazoni

"Apteeker Melchiori" filmidele loodetakse ka rahvusvahelist eduFoto: Robert Lang

Järgmisel nädalal jõuab kinodesse esimene “Apteeker Melchiori” film ning aasta teises pooles linastuvad ka teine ja kolmas osa. Filmid ei piirdu aga Eesti publikuga ning järgmisel aastal saab filme näha Amazonist.

Apteeker Melchior ei ole välisriikides praegugi tundmatu tegelane. Indrek Hargla “Melchiori” raamatuid on välja antud lausa seitsmes keeles: eesti, soome, prantsuse, ungari, läti, saksa ja inglise. Raamatute rahvusvahelist menu loodetakse jätkata ka filmidega – nii rahvusvaheliste kinolinastustega kui ka Amazoni vallutamisega.

“See protsess algas juba kaks aastat tagasi Berliini filmifestivalil, kui me tutvustasime “Apteeker Melchiori” projekti Amazoni müügijuhtidele Saksamaalt. Nii suurt projekti ei ole varem Baltikumist tulnud ja see äratas neis kohe huvi,” rääkis filmide produtsent Esko Rips Geeniusele.

“Täna me võime öelda, et me oleme selle Amazonile müünud. Esialgu on see müük Saksamaa Amazonile – kui filmid on meie regioonis linastunud, lähevad nad Amazoni minisarjana üles. See on meie jaoks väga suur töövõit,” lisas ta.

“Apteeker Melchiori” filmide tegevus toimub keskaegses TallinnasFoto: Robert Lang

Filmide levitamisel kaaluti ka näiteks Netflixi, ent lõpuks langes valik siiski Amazonile, mis klapib paremini “Apteeker Melchiori” väärtustega.

“Netflix eeldab natuke tumedamaid sarju ja meie sari on natuke helgem. Meile just meeldis, et see läheb kokku Amazoni põhimõtetega, mis ei eelda nii palju verd ja koledusi. Amazoni diil on ka finantsiliselt meile rohkem huvi pakkuv kui Netflixi teemad,“ rääkis Rips.

Ta lisas, et täpsemalt on lepingust veel aga vara rääkida.

Filmiti kolm filmi korraga

“Apteeker Melchiori” filmide näol on tegemist tõesti mastaapse ettevõtmisega, mille tootmiseelarve oli 6 miljonit eurot. 2020. aastal hoo sisse saanud filmivõtete käigus võeti korraga üles kolm filmi, mis küll põhinevad Hargla raamatutel, kuid mida on kinoekraani jaoks siiski veidi muudetud. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid raamatust tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute keerdkäikudega.

“Võrreldes raamatuga on filmis omajagu üllatusi. Näiteks on filmis tegemist raamatuga võrreldes noorema Melchioriga, kes alles alustab oma tegevust abifoogti ja detektiivina. Apteeker Melchior on oma teekonna alguses, me näeme filmis tema arengulugu,“ ütles režissöör Elmo Nüganen hiljuti saadetud pressiteates.

“Apteeker Melchiori” filmides teevad kaasa mitmed tuntud näitlejadFoto: Robert Lang

Sündmuste tegevuspaik on keskaegne Tallinn, ent võtted toimusid lisaks pealinnale ka Narvas, Purtses, Haljalas, Vaos, Saaremaal ja Lätis. Filmi avatseeni käidi filmimas Rootsi vetes keskaegse laeva hansakoge pardal. Produtsent Armin Karu ütles eelmise aasta oktoobris Geeniusele, et võttepaikade loomisel ei aetud taga täielikku faktitäpsust.

“Filmi loomisel oleme eelistanud stsenaarseid iseärasusi ning visuaalseid elemente tervikliku atmosfääri saavutamiseks ning lasknud ajalool end inspireerida samamoodi nagu ka tekstil, valgusel, materjalidel või kompositsioonil. Filmi vaatajatele tahame pakkuda eeskätt kvaliteetset meelelahutust ja oleme täpselt nii keskajatruud kui see meeleolu jaoks tarvilik on. Dokumentaalfilmi keskaegsest Tallinnast jätame kellegi teise teha,” selgitas Karu.

Apteeker Melchiori rollis teeb kinodebüüdi Märten Metsaviir. Lisaks teevad kaasa Maarja Johanna Mägi, Marko Matvere, Henessi Schmidt, Franz Malmsten, Mait Malmsten, Andero Ermel, Alo Kõrve, Ken Rüütel, Hendrik Toompere ja paljud teised.

“Apteeker Melchiori” esimene film jõuab kinodesse 15. aprillil. Teine osa “Apteeker Melchior. Viirastus“ jõuab vaatajateni 19. augustil ning kolmas film “Apteeker Melchior. Timuka tütar“ vallutab kinosid alates 14. oktoobrist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.