Suur lugu

Käisime Tšernobõlis: vaata, milline näeb täna tegelikult välja HBO hittseriaali tegevuspaik

Täna on Tšernobõl tühi ja trööstitu, kuid lõputult huvitav paik.

Seriaalis “Tšernobõl” näeme kurikuulsat tuumajaama ja selle läheduses asuvat Prõpjati linna veel elust kihavate kohtadena. Täna on olukord kapitaalselt teistsugune. Tšernobõl on inimtühi radioaktiivne tühermaa, kus patrullivad relvastatud sõjaväelased ja kuhu saab sisse vaid erilubadega.

Paari aasta eest avanes minul võimalus külastada Tšernobõli suletud tsooni. Nägin kokkuvajuvaid majasid, seisin 1986. aastal plahvatanud tuumareaktori kõrval, jalutasin kummituslinna Prõpjati tänavatel ja viskasin pilgu peale linna ehk kuulsaimale fotomagnetile, hüljatud vaaterattale. Hoidsin käes radiatsiooni mõõtvat Geigeri loendurit, mis kuvas normaalsest kordades kõrgemaid numbreid.

Tšernobõl on üks kõige unikaalsemaid ja huvitavamaid kohti, mida ma olen eales külastanud. Kuigi radioaktiivse tuumatühermaa avastamine ei pruugi olla kõigi arusaam ideaalsest puhkusest, siis kõigile, kes plaanivad reisi Ukrainasse, soovitan ma Tšernobõli külastamist kahe käega. Soovitaks ka kolmega, aga jäsemetest jääb puudu. Jah, isegi pärast Tšernobõli külastamist.

Tegu on ainsa tuumakatastroofi asupaigaga maailmas, mida turistidel on võimalik oma silmaga näha. Ja seda tõepoolest on võimalik oma silmaga näha, täiesti legaalselt! Kiievis tegutseb mitu turismifirmat, mis Tšernobõli pikki ja põhjalikke ekskursiooni korraldavad. Nii et kui tahad teha midagi tõeliselt teistsugust, siis mine kae perra!

Allpool näed valikut minu poolt Tšernobõlis ja Prõpjatis klõpsutatud piltides. Kahe peaga kitsesid ja üheksa käpaga koerasid vähemalt minu kaamerasilm ei tabanud. Küll aga sain pildile palju muud unikaalset ja huvitavat.

Sellised on Tšernobõl ja Prõpjat tänapäeval

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.