Gannise loomingut ühe sõnaga kokku võtta on keeruline. See kombineerib ajaloo oleviku ja tulevikuga, kompab maapealse ja digitaalse reaalsuse piire ning viib vastasseisu reaalsuse ja ulme. Väga olulisel kohal on Gannise töödes ka emoji’d ehk emotikonid, meemid, gifid ja muu, mis on igapäeva võrgusuhtluses tavaline. See aitab kunstniku sõnumit justkui tänapäevases rahvakeeles edasi anda.
“Tsitaati “Ajalugu ei korda end, ent sageli ta riimub” seostatakse Ameerika humoristi Mark Twainiga. Ma arvan, et mina otsingi riime klassikalise kunsti ja digitaalse semiootika vahel,” ütles Gannis Geeniusele antud intervjuus. “Sõnum, mida tahan oma tööde vaatajatele edastada, on pigem kutse. See on kutse kogeda meie elusid läbi digitaalse klaasi, et näha meie loodud (hüper)reaalsuse aspekte absurdses kõrvutuses.”
Inspiratsiooni leiab Gannis pea igalt poolt – olgu selleks ajalugu, tehnoloogia, kirjandus, kunst, filmid või hoopis igapäevaelu. Seejuures kõnetab Gannist režissöör Jim Jarmuschi 2004. aastal öeldu, et miski pole originaalne.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.