Suur lugu

Mulle meeldib “Far Cry: New Dawn” oluliselt rohkem kui ma arvasin

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Värvid! See mäng on täis värve!

“Far Cry” sarja värskeim spin-off mäng “Far Cry: New Dawn” ei tekitanud minus esialgu mingeid tundeid. Mulle küll see sari sobib ja “Far Cry 5” meeldis mulle oluliselt rohkem kui paljudele, aga tundsin, et olen sellest valemist väsinud. Iga kord põhimõtteliselt üks ja sama… Aga seekord ma eksisin.

Pärast “Far Cry 5” mängisin eelmisel aastal ka selle kolme lisaosa ja no see oli koht, kus tundus, et sari on omadega ikka täiesti ummikus. Need läksid niivõrd lati alt läbi nagu poleks üldse teatud, et latt on isegi olemas.

“Far Cry: New Dawn”? Postapokalüptiline ja neoonvärvides maailm, aga kõik muu eelmise osaga samas võtmes? Ja veel samal “Far Cry 5” kaardil ka? Kindel ei, vähemalt mitte täishinnaga.

Ma olen üllatanud

Olles nüüd viis tundi selles maailmas ringi käinud, siis ma olen üllatanud. Ei, see on täpselt seesama “Far Cry”: jooksed ringi, tulistad, sõidad, vallutad vastaste baase, teed keskpäraseid missioone.

Aga mõned väikesed asja on muutunud ja paremuse suunas. Üheks olulisemaks uuenduseks on vastaste käitumine. Nad tegutsevad intelligentsemalt kui eelmises osas, kuigi on ikka veel kaugel videomängude parimatest. Vähemalt ei tea nad enam maagiliselt, kus mängija asub.

Mängu antikangelased on mind siiani külmaks jätnud.

Kui vastaste pihta tulistada, siis hüppavad neist välja numbrid. Ja mõnest kurjamist hüppab neid välja rohkem kui tesitest, millega on lahendatud heavy’de ehk nende eriti tugevate vastate probleem.

Baasid ja etanool

Enda baasi saab täiendada ja sa võid teha seda niisama baasis ringi jalutades, kuid õige pea teed seda ilmselt üksnes menüüst. Uus töölaud võimaldab teha paremaid relvi. Parem ravitaimede aed annab pikema eluea. Ja nii edasi.

Kõik see vajab etanooli, kuid see on vastaste käes. Võtad nende baasi maha, saad seda juurde. Vallutad laagri ilma alarmita, saad rohkem etanooli. Ja sul on võimalus ka laager iga hetk maha jätta, kuid siis tulevad vastased peagi tagasi. Nüüd on baas veel raskem ja mängija saab sealt veel rohkem etanooli.

See kõik annab põhjuse korrata seda, mida “Far Cry” teeb kõige paremini, ehk baaside vallutamist.

Väiksemaid uuendusi on veel, näiteks loot drop’id nagu “PUBGis”, kus langevarjuga kukutakse lennukilt alla head paremat ning pead enne vastaseid selleni jõuda ja ilmselt ka selle sisu pärast võitlema.

“New Dawn” on küll postapokalüptiline mäng, kuid see teab hästi enda kohta. Siin pole palju ulmelisi relvi, aga ilmselt kõigile hakkab meeldima see treilerites nähtud saekettaid tulistav kaadervärk. Aga “Fallouti” või “Borderlandsi” mängumaale kujutlusvõime lennukusega ei trügita.

Lugu on üks sarja nõrgimaid

Ma pole meelega sõnagi öelnud ei vastaste ega nende juhtidest kaksikute kohta, kes illustreerivad mängu postrit ja karbikaant. Sest noh, mul pole suurt midagi öelda. Lugu on “New Dawni” kõige nõrgem koht.

Siin on dialoogi ja tegelasi ning kõrvalmissioone, mis toovad muige suule küll, aga harva. Ühel hetkel sõitsin kuskil rohtu kasvanud asfaltteel ja mõtlesin, et kuradi vaikne on siin. Raadiot kahjuks mängus ei ole.

Teiseks suuremaks probleemiks on pood, kust saab relvi soetada. Õigemini, sa kogud maailmast kraami ja ehitad sellest endale relvi, aga selleks, et mõnda level 2 või 3 relva kokku klopsida, on vaja tohutu hunnik kraami kokku vedada.

Näiteks mina kogusin materjale, et osta endale level 2 snaiper, sest see esimese taseme oma on ikka väga nõrk. Poodi minnes sain aga aru, et parim asi, mida ma osta jaksan, on level 2 püstol…

Süsteem toimib nii ikka selleks, et sa võimalusel käiksid välja pärisraha ja ostaksid endale neid ressursse, mida muidu peaksid maailmast koguma. Mina seda ei kavate teha ja ära tee sina ka. Mõnes mõttes see on isegi hea, teeb mängu raskemaks ja huvitavamaks

“Far Cry 5” Remix

Ma tean väga hästi, et “Far Cry” mängud on minu jaoks olnud guilty pleasure, aga need olnud selline lihtne meelelahutus, milles on väga hea mängitavuse loop.

“Far Cry: New Dawn” on põhimõtteliselt eelmine osa ümbertöötlus. See on tegelikult parem kui originaal ja parandab ära mitmed asjad, mis alguses tehti valesti.

Samas teisalt on see ikka sama vana “Far Cry”. Ilmselt kui sulle originaal ei meeldinud, siis selle mängu suurimat fänni sinust ka ei saa. Isegi kui sulle väga neoonlilla meeldib.

“Far Cry: New Dawn” on saadaval arvutile, PS4-le ja Xbox One’ile ning maksab umbes 45 eurot. Mina mängin seda PS4 Pro peal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.