Suur lugu

Seitse aastat tulutult Eesti Laulule pürginud Regina Tambek: see on iga aasta masendav periood

Regina Tambek armastab eelkõige esitada just enda lugusid mitte kavereidFoto: Regina Tambeki erakogu

Laulja Regina Tambek on muusikat kirjutanud juba kaheksa aastat ning selle aja jooksul on ta proovinud pääseda nii Eesti Laulule kui ka superstaari saatesse. Kuigi eitavaid vastuseid on ta pidanud kuulma korduvalt, ei ole Tambek allaandja ja usub, et ühel päeval kõlab tema muusika ka suurtel lavadel.

“Minu unistus on alati olnud teha selliseid lugusid, et kui vahel on kurb meeleolu ja sa kuuled minu lugu, siis see kirjeldab täpselt sinu tundeid, emotsioone ja kogemusi. Ehk teha sellist muusikat, mis liigutab,” rääkis Tambek Geeniusele.

Tänavu taas Eesti Laulul osalejate seast välja jäänud laulja tõdes, et kirjutab kõik oma lood ise ja on seda teinud juba ajast, mil oli 17-aastane ja oma esimese bändiga alustas.

“Ma arvan, et see muusikapisik tuli isapoolselt vanaemalt, kes oli ooperilaulja ja keda ma kunagi ei kohanud, sest ta suri enne mu sündi. Ja mu isa osales kunagi “Kaks takti ette” saates ja sai isegi teise koha. Ta oli ka väga tulihingeline muusik,” rääkis Tambek, et muusikaga tegelemine on neil peres justkui veres.

Eesti Laulul osalemine on juba pere eelarvesse kirjutatud

Isiklikest läbielamistest rääkivaid lugusid on Tambek seitse aastat ka Eesti Laulule saatnud. Seni on küll konkursile valituks osutumine vaid unelmaks jäänud, kuid visadust Tambekil jagub ja käega ta veel lüüa ei plaani.

“Eks ma olen järjepidev olnud. Ma ikka olen mõelnud, et ma ei saa ükski aasta mitte saata sinna lugu, sest see tunduks allaandmisena,” nentis laulja. “Aga eks suht masendav periood on iga aasta Eesti Laulu ajal. Üritad enam nii väga mitte loota ka, aga ikka on veits masendav peale seda tulemust olla.”

Tänavu saatis ta konkursile kaks lugu ning vaatamata sellele, et 20 võistlusloo asemel pääseb tänavu konkursile 40, jäi Tambek siiski nimekirjast välja. Kuigi eitava vastuse saamine on Tambeki sõnul kurb, siis ta enesehinnangut see ei mõjuta.

“Ma ei arva siis kohe, et mu muusika on halb. Pigem on see lihtsalt pettumus, et jälle sai mõnes mõttes tühja pingutatud nende lugude tegemisega. Kogu aeg läheb ju raha sinna, iga loo saatmine ju maksab,” sõnas Tambek. “See on juba pere eelarves, et sinna kulub iga sügis raha, et neid lugusid saata ja valmis teha.”

Ta märkis ka, et žürii töö ongi keeruline ja igaüks võistlusele ei pääsegi. Nende üle, kes aga Eesti Laulu lava vallutada saavad, on Tambekil hea meel.

“Mul on väga hea meel nende üle selles mõttes, et nemad saavad minu unistust välja elada, ja kurb, et ise ei saa. Ma otseselt niimoodi enda lugu ja oskusi nende omadega ei ei võrdle, vähemalt proovin mitte võrrelda,” lausus Tambek.

Lood otsivad oma kuulajaskonda

Tambek tõdes ka, et isegi kui tal ei õnnestu Eesti Laulule pääseda, on kandideerimisel oma kasutegur ikkagi olemas – lood saavad valmis ja jõuavad ka teatud kuulajaskonnani. Tõsi küll, Eesti Laulu auditooriumiga seda võrrelda ei saa.

“Mõnes mõttes on see natuke raske teema, et kuidas oma muusikat promoda, kui sul ei ole veel nime. Aga viimastel aastatel ma olen avastanud selle, et saan kasvatada oma toetajate kogukonda just sotsiaalmeedias – Instagramis, TikTokis ja Youtube’is,” rääkis Tambek, kellel on Instagramis ligi 8000 jälgijat ja TikTokis üle 3000.

“Kuidagi vähehaaval on see aastatega kasvanud ja ma arvan, et üha paremaks läinud,” märkis ta. “Aga eks ongi vaja, et oleks mingil platvormil näha. Inimesed ei saa ju kuulata muusikat, kui nad ei tea, mida kuulata ja pole kunagi sellist artisti näinud. Nad ei tea ju, mida otsida.”

@reginatambekmusic

Loo link bios 🌸 ##tähena ##unistused ##eesti ##fypシ ##microphone ##singersongwriter ##motivatsioon

♬ original sound – Regina Tambek

Staarisaates püüdles isa unistuste poole

Uusi kuulajaid aitas tänavu juurde tuua ka saade “Eesti otsib superstaari”, kus Tambek oma taustalugu veidi pikemalt tutvustada sai.

“Eelmine kord, kui ma seal saates osalesin, siis minul ei peatutud üldse. Ei olnud mingit eellugu vms ja ma ei saanud kollast kaartigi. Aga sel aastal ma sain esimeses saates endast midagi rääkida ehk mul oli eetriaeg, kus sain ennast nädiata ja tutvustada. Seega, isegi kui ma poleks kollast kaarti saanud, siis saatesse minek oleks end ikka ära tasunud,” rääkis Tambek.

Teda tutvustavas videoklipis rääkis muusik oma isast, kes unistas samuti lauljaks saamisest, kuid kes selleni ei jõudnudki. Tambek arvab, et just täitmata jäänud unistus oli see, mis saatetegijaid Tambeki ankeedi puhul võlus ja tema lugu pikemalt kajastama innustas.

“Nad helistasid mulle ka enne eelvooru – seda, mis enne televooru on – ja küsisid lisaküsimusi. Ju siis see tundus siuke Tuhkatriinu looke või ma ei teagi mis täpselt,” sõnas Tambek.

Tambeki teekond ei kestnud aga saates kuigi kaua ning teatrivoorus otsustasid kohtunikud ta koju saata.

“See oli huvitav kogemus. Superstaari saade polegi mul olnud võib-olla nii suur unistus, sest see on selline, et teed kavereid ja see pole väga minu teema. Oma lugude tegemine meeldib mulle rohkem ja seepärast on ka Eesti Laul mind rohkem köitnud,” selgitas ta.

Uut muusikat on tulemas veelgi

Tambek tunnistas, et muusika on tema jaoks eneseväljenduse väga oluline osa ja oma tunnete muusikasse kirjutamisega plaanib ta jätkata ka edaspidi.

“Ma olen harjunud panema oma muusikasse neid tundeid ja emotsioone, mis ma ise elus läbi elan ja ma arvan, et jään seda alati tegema,” sõnas ta.

“Ma teen kõik otsast lõpuni ise. Kirjutan, produtseerin, miksin ja masterdan ja teen videoid. Ma nüüd õpin Otsa koolis muusikaproduktsiooni ka – see oli mul väga suur unistus saada õppida seda eriala,” lisas Tambek.

Ka Eesti Laulule plaanib Tambek edaspidigi kandideerida ja ehk on õnn peagi temagi õuele jõudmas. Praegu saab aga kuulata Tambeki äsja avaldatud lugu “Tuuled kannavad”, mis on üks kahest loost, millega ta tänavu Eesti Laulule kandideeris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.