Suur lugu

“The Grand Tour” kihutamismäng on paras saast

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Ma oleks ka närvis, kui Tähepõld mind mängima hakkaks.

Ma pole väga sage mängur, aga nooremana oli “Colin McRae Rally 2” alati arvutis ning tänasel päeval mängin kontori Playstationiga peamiselt “Driveclub’i” või “Gran Turismo Sporti”, kui pea paksuks läheb ja mõte ei liigu. Üldpilt on ees, milline on hea automäng.

Amazon Prime andis hiljuti välja oma autosaatel põhineva ja sama nime kandva videomängu, mis maksab 15 eurot ja täpselt 15-eurone see mäng ongi.

Esimesest kahest hooajast on mõlemast olemas üks teema ja juurde ei lisandu.

Graafika, üldine tase ja kogu olemus lubab arvata, et karbis müües oleks tema saatus olla kaubanduskeskuse hiigelkorvis, kus on silt “SOODNE”. Kaevama pead seda teiste keskpäraste mängude ja Steven Seagali filmide vahelt. Nimeks ilmselt “Drive Clubber” või “Grander Turismo 3”.

See on tulevik

Aga see on geniaalne meelelahutus ja potentsiaalselt millegi suure algus. Mäletate Netflixi interaktiivset filmi “Bandersnatch”, kus vaataja saab suunata loo arengut? Amazoni mäng askeldab samal rindel.

Ei, sa ei saa suunata mängu arengut, aga sa saad mängida saadet. Lihtsalt selgitades on sisu selles, et igast saate seeriast on võetud põhiteema ning seal sooritatud tegevused muudetud mänguks.

Mäng algab, kõigepealt on stseen saatest, mille võid ära vaadata aga ka edasi kerida ning saade läheb sujuvalt üle mänguks. Mängu ülesanded ei ole alati sellised nagu saates, pigem lihtsustatud ja siin tulebki arvestada jälle seda, et mänguna pole see suurem asi toode.

Päris stseen lõppeb ja sobival kohal muutub arvutimänguks.

Uus “The Grand Tour” seeria ilmub Amazon Prime kanalisse reedeti ja kohe peale seda lisandub uus osa ka mängule, seega on põhjust vähemalt kord nädalas mängu juurde tagasi pöörduda ja vaadata, kuidas olukord lahendatud on.

Kordades parem ajaviide kui tuimalt Instagrami sirvimine

Nii halb see mäng ka pole, et ennast mängima sundima peaks. Kontoris, kohvipausi või suitsu asemel teha 10-15 minutit “The Grand Touri” on piisavalt meelelahutuslik ja mõnus.

Mitmeski kohas tekib lausa sportlik hasart, et ettenähtud ülesanne vastavalt kas kuld-, hõbe- või pronksmedalile sooritada. Mängida saab korraga ka mitu inimest ja ekraan jagatakse vastavateks sektoriteks. Geeniuse kontoris on mitu head lahingsõitu juba maha peetud ja lusti on kõvasti.

Ma tahaks väga loota, et selline ristmeedia on osa tuleviku meelelahutusest. Vaatad seriaali, haarad puldi ja mängid seda edasi. Valid uued stseenid, lahendad enda moodi, avad uusi süžeeliine.

Igaüks võib tulevikus olla Jeremy Clarkson

Nagu telekavaatamine ei ole ammu enam vaid lineaarne ja konkreetsete kellaaegadega piiritletud (järelvaatamine), ei ole peagi ka sisu enam vaid konkreetne arv minuteid või isegi meediatüüpi.

Traadi otsas rippuvad UFOd ja kummist tulnukad 60 aasta tagustes filmides on toonud meid “Avengersi” filmide ja virutaalreaalsuseni.

Paned oma VR-seadme pähe, vaatad Clarksonit, Hammondit ja May’d ning valid, millega nad täna sõidavad ja kõvemad kärbsed haaravad rooli ja üritavad Stigist kiirema aja saada.

Autohuvilistel soovitan kindlasti see 15 eurot kulutada. Isegi kui mänguna ei paku midagi, saate uuesti vaadata paremaid palasid ja näha tulevikku.

Seeriat täispikkuses muidugi mängus näha ei saa, vaid ainult valitud stseene. Kogumahus nägemiseks pead ikkagi liituma Amazon Prime Video striiminguteenusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.