Arvustused

“Kuumade ‘70ndate” jätkusari “That ‘90s show”: tõeline nostalgialaks, noortel pole midagi vaadata

"That '90s show": okei sari keskealistele, teismelised jätkavad TikTokis tegutsemist.Foto: tootja

“That ‘90s show” hiilgab keskpäraste naljadega, kuid on piisavalt nunnu, et hooaeg lõpuni vaadata.

Mina ja mu sõbrad olime teismelisena “Kuumade ‘70ndate” peaaegu et fännid: kes vähem, kes rohkem. Tollal oli see sari cool (khm-khm, ma ei tea, kas see sõna on ka praegu … cool). Põhjus võis peituda muidugi ka selles, et see oli peaaegu ainus teismelistele suunatud sari, mida võis telerist vaadata. Ja kui midagi veel oligi, siis oli see piisavalt piinlik, et mitte mäletada.

Aga “Kuumade ‘70ndate” tegelased olid lahedad, vaimukad ja aina popsutasid kanepit. Pealegi nägid päris kihvtid välja.

Ma ei tea, kas “That ‘90s show” tundub tänapäeva teismelistele (jah, ma räägin nagu keskealine naine, aga vanust mul juba üksjagu on!) põnev, kui ekraanidele on jõudnud HBO noortesari “Eufooria” või Netflixi komöödia “Sex Education”. Kaks täiesti erinevat, aga tõesti ägedat teismesarja. “That ‘90s show” tammub ikkagi “Kuumade ‘70ndate” radadel.

Sarja tegevus toimub 1995. aastal Wisconsinis, kus elavad tõre Red ja rõõmsameelne Kitty Forman (jätkuvalt fännan!). Neile sõidab suveks külla Ericu ja Donna laps Leia Forman, kes vanavanemate valvsa pilgu all Wisconsini elu ja sealsete inimestega tutvub.

Seal kohtub ta kohalike noortega, kellest saavad tema uued sõbrad. Ja väga kiiresti avastatakse ka kanep, mille on Eric kunagi mingisse kotikesse ära peitnud. Ja nüüd, ligi 20 aastat hiljem, popsutab seda tema tütar. Ma pole kindel, kuidas võib mekkida 20 aastat vana kanep, aga see pole ka selle arvustuse teema.

Kui esimeses osas tundusid noorte naljad piinlikult halvad ja vanainimest ajasid ainsana muigama need naljad, mille viskasid Eric või tema vanemad, siis edaspidi leebusin. Tõsi, ka järgmise kolme osa jooksul (ma vaatasingi esimese ropsuga neli osa ära, ise ka imestan) ootasin pikisilmi, et ekraanile naaseks nüüd staarjuuksuri ametit pidav Fez, aga suutsin viisakalt naeratada ka mõne noortenalja peale. Ja hakata isegi kaasa elama kahe teineteist leidnud noore romantikale. Ka näib Ozzie (Reyn Doi) tegelaskuju päris paljulubav.

Ühtlasi kavatsen selle hooaja ikkagi lõpuni vaadata lootuses, et ekraanile eksivad ära Michel Kelso (Ashton Kutcher) ja Jackie Burkhart (Mila Kunis), kes on loomulikult ei-tea-mitmendat-korda abiellunud. Kui Jackie teises osas esimest korda ekraanile sattus, tundsin, kuidas fänn minus tõstab pead ja meenus, kui väga ma teda kord imetlesin … Olid ajad!

Ja kui satun lähiajal teismelise sugulasega kokku, uurin kindlasti, kas “That ‘90s show” on cool. Seda nii mööda minnes, coolit uurides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.