Sarja “Clarkson’s Farm” teine hooaeg: põllumajandus on niigi raske, aga siis tulevad ametnikud

Autoajakirjanik Tarmo Tähepõld soovitab: tee endale tasuta Amazon Prime'i prooviperiood, vaata sarja. Ja hakka unistama maaelust.Foto: themoviedb.org

Amazon Prime voogedastusse jõudis veebruari alguses lustaka tõsielulise agrodraama “Clarkson’s Farm” teine hooaeg. Sel korral ei ole tuntud autožurnalisti põhivaenlasteks ilm ja kogenematus, vaid hangude ning rehadega tigedad kohalikud. 

Ma olen väga tugeva põllumajandusliku taustaga. Kuni ülikoolini möödusid kõik mu suved isa kartulifarmis algul tavalise noppija ja hiljem juba traktorist-kaupmees-töödejuhatajana. Seda kõike veel enne täisealiseks saamist ning oma lastel ei lase ma seda hetkekski ära unustada, kuidas, tähendab, MINA omal ajal … 

Seega farmielu mõttes olen ma “Luki all olnud poiss” ja tean, et põllumajandus on päris rets asi, millega oma aega veeta. Ilm, kahjurid, tõved, majandus, tehnika – see kõik on päris. Aga “Clarksoni farmi” nautimiseks ei pea seda kõike olema ise kogenud, see annab lihtsalt ühe lisamõõtme. 

Elevant portselanipoes

Aga alustame natuke kaugemalt. Jeremy Clarkson on nagu elevant portselanipoes. Ainult et portselanipood on enamjaolt tema enda oma ning killud peab ta ise kokku pühkima. Nüüd juba teist korda järjest.

“Top Gearis” on olnud väga vastuolulisi lõike ning ta on pidanud palju selgitama ja vabandama. Võttetiimi liikme füüsiline karistamine oli aga midagi muud kui liiga terav nali ja lõppes tema lepingu mittepikendamisega “Top Gearis”. 

Tol hetkel olin päris pahane ja just Clarksoni peale. Selline käitumine meenutab kõrgliiga jalgpallurit, kes hoolimata riigieelarve mõõtu palgast ja meeskonnatöö olulisusest otsustab palliplatsil vastasmeeskonna mängijale pasunasse anda, teades, et see lõpeb karmi karistusega. Väga professionaalne.

Kas uus hooaeg tuleb?

Nüüd on taas Clarksoni pea kohal oht, et farmisaate kolmas hooaeg küll tuleb, aga sealt edasi on tulevik tume. Kõik seetõttu, et Clarkson kirjutas väga mürgise arvamusloo Meghan Markle’i kohta ning soovitas seal teha kuningakoja miniaga asju, mida üks džentelmen ei peaks soovitama. Või üldse keegi.

Samas avaldas Clarkson pärast loo ilmumist niivõrd puhtsüdamliku ja veenva vabanduse, et mina jäin uskuma. Asja uba oli selles, et tema soovitused olid võetud “Troonide mängu”  episoodist ja tahtis tõmmata paralleele sealt ühe stseeniga. Kahjuks unustas ta lõppversioonis seda “Troonide mängu” viidet ja seost mainida, mistõttu lendaski haisev asi ventikasse. Seekord olen ma tema poolt ja usun, et tegu oli inimliku eksimusega. Samas liitusin ma kunagi ka Facebooki grupiga “Usume Andrus Veerpalu”. Nii et, jah …

“Tanel ja kanad” ilma rahamureta

Aga tagasi tallu, kuniks veel seda lõbu on. Ilmselt koroonaaegne rohke vaba aeg, igavus ja iga viisid Clarksoni põllumajandusse ning sellest sai koostöös Amazoniga kohe teleajaloo parim agrosaade, isegi “Viljaveski” kahvatub selle kõrval.

Loomulikult on suur osa selles Amazoni rahalistel võimalustel ning muidugi tipptasemel sisuloomel ning montaažil, aga vähem tähtis pole ka Clarksoni persoon. Ta on oma otsekohesuses sümpaatne ega pelga end kõikvõimalikesse lollidesse olukordadesse mängida. Kõik hea meelelahutuse nimel. 

Mida aga selle seriaali puhul ei saa alahinnata, on ka tema rahaline seis. See võimaldab kohe esimeses hooajas gaas põhja lüüa ning osta kokku erinevaid põllutöömasinaid, pudulojuseid ja Coopereid (nendest juba allpool).

Ühelt poolt tuuakse väga hästi välja, et kui paganama raske ja kallis on farmielu, samas ei tekita viltuvedamised ülemäära traagilist meeleolu. See pole “Tanel ja kanad”, sest sisimas kogu aeg tead, et ükskõik kui valusa litaka Jeremy jälle saab, siis otseselt nälga seal nüüd küll keegi ei sure või võlavanglasse ei lähe. 

Mandunud omavalitsus

Teises hooajas võetakse ette mitmeid uusi põllumajanduslikke avantüüre, aga põhifookus on selgelt hoopis inimsuhetel. Ilma sisu ette rääkimata on raske olukorda selgitada, aga hooaeg võiks kanda alapealkirja “Jeremy vs kohalik omavalitsus”. 

Loomulikult on kogu lugu esitatud Diddly Squat farmi (just selline tore nimi ongi) vaatenurgast ja nii, et tahaks ise minna plakatiga kohaliku vallamaja ette protestima – käed eemale Clarksoni farmist! Olen otsinud ka teise poole argumente ja selgitusi pärast seriaali eetrisse jõudmist, aga pooli pole neist ükski vahetama pannud. Tüüpiline mandunud vallaametnike kabinetiloome, et ise ei tee, teistel ka ei lase.

Seega emotsioone, pinget ja draamat on rohkem kui naelsterlingi eest, isegi kui pool sellest on sündinud montaažitoas ja stsenaristide laual. Lisaks sellele muidugi tavalisemad farmilood kunstlikust seemendamisest, mahariivitud pöialdest, tuberkuloosist, mäkradest ja puruks sõidetud tehnikast.

Tavaline teisipäev maal, aga niimoodi esitatud, et tahad kõik osad järjest ära sarivaadata ning siis tunda end halvasti, et miks ma küll kiirustasin, sest vähemalt aastake tuleb uut hooaega oodata.

Gareth ja Kaleb

Ja et see kõik ei jätaks muljet, nagu tegu oleks Clarksoni sooloetendusega, siis vähemalt 50 protsenti seriaali väärtusest annavad tema abilised Kaleb ja Gareth Cooper, nõunik Charlie, ehitusmees Alan, elukaaslane Lisa ning mitmed muud värvikad karakterid. Gareth, ainuüksi temast kirjutamine paneb naeru mugistama. Sellist karakterit juba kokku ei kirjuta!

Võtke end kokku, tee endale (tasuta) Amazon Prime prooviperiood ära ja olen päris kindel, et leiad end peagi mõlgutamas mõtteid, et: “Oh, oleks ma vaid nii rikas nagu Clarkson – saaks ka talupidajaks hakata.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.